Mücadeleye devam!

Mücadeleye devam!
Libya'da şubat ayında çıkan çatışmalarda yaralanarak Türkiye'ye tedaviye getirilen direnişçi, Türk halkına ve yetkililerine yardımlarından dolayı minnettar...

42 yıldır Demir Yumruk'la yönetilen Libya'da şubat ayında çıkan çatışmalarda yaralanarak Türkiye'ye tedaviye getirilen Fethi isimli direnişçi, Türk halkına ve yetkililerine yardımlarından dolayı minnettar olduğunu söyledi. Mısrata cephesinde Kaddafi güçlerine karşı savaşırken 3 yerinden yaralandığını anlatan Fethi, Türk gemisi ile Türkiye'ye götürüldüğünü söyledi. Türkiye'de çok güzel karşılandığını belirten Fethi, “İzmir'de büyük bir hastanede kaldım. 3 ameliyat geçirdim. Türkiye'de herşey çok güzeldi. Param yoktu gelirken 500 lira verdiler. Türk bakan gelerek beni hastanede ziyaret etti. Tüm Türk halkına ve yetkililere teşekkür ediyorum” dedi.

Demir Yumruk Kaddafi tarafından 20 yıl önce cezaevine atılan Sadık isimli bir muhalif ise yıllar sonra Mitiga askeri havalimanında ailesine kavuştu. İsyancılar tarafından cezaevinden çıkarılan Sadık, silahını kaparak Mısrata cephesine koştu. Yaklaşık 6 ay cephede savaşan Sadık, “6 ay sonra Trablus'a ulaştık. Kaddafi suçsuzları, kadınları, çocukları herkesi öldürdü. Herşeyi altüst edip, yok etti. Tüm insani haklarımızdan bizi yoksun kıldı. Devrimciler olarak tüm Libya'yı kurtardık. Zalim Kaddafi ortadan kalktı. Yeraltından kendisini çıkaracağız ve en sonunda yakalayacağız” dedi. Sadık'ın yakınları sevinçlerini 'tekbir' getirerek gösterdi.

LİBYA İÇ HAT UÇUŞLARI TEKRAR HİZMETE GİRDİ

Libya'da çıkan olaylar nedeniyle yaklaşık 6 aydır uçuşlarına ara veren Libya Havayolları Bingazi - Trablus (Tripoli) uçuşlarına tekrar başladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com