"Mucize" paylaşılamıyor

"Mucize" paylaşılamıyor
Muğla’daki kazada anne ve babasını kaybeden, kazadan 26 saat sonra bulunan 1 yaşındaki Zeynep Birdane’nin tedavisi devam ediyor. Anneannesi ve babaannesi minik Zeynep’in velayetini almak için Datça Savcılığı’na başvurdu.

Muğla’nın Datça İlçesi’nde Balıkaşıran mevkiinde 70 metrelik uçuruma yuvarlanan otomobilde annesi ile babasını kaybeden ve ormanlık alanda 26 saat sonra bulunan 1 yaşındaki Zeynep Birdane’nin tedavisi Marmaris Devlet Hastanesi’nde sürüyor. Habertürk gazetesinden Kadir Tamer'in haberine göre sağlık durumu iyi olan küçük bebeğe hastane odasında bir kadın astsubayın refakat ettiği öğrenilirken, Marmaris Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Tolga Çakmak, Zeynep bebeğin hayati tehlikesinin bulunmadığını söyledi.

Bebeğin gözetim altında tutulduğunu anlatan Çakmak, “Bir gün boyunca soğuk havada ve aç kaldığı için kan değerlerinde bozulmalar vardı. Her geçen dakika daha iyi oluyor. Vücudunda herhangi bir travma söz konusu değil, sadece sıyrıklar var” dedi. Küçük bebeğin 26 saat aç ve susuz bir şekilde sağ olarak kurtulmasının mucize olduğunu belirten Çakmak, “Zeynep çok sağlıklı bir bebek. Ailesi tarafından iyi bakıldığı için fiziksel olarak güçlü bir yapıya sahip. Aç, susuz bir şekilde yalnız başına orada sağ kalmak, bir yetişkin için bile zor bir durum. Zeynep bebeği Allah korumuş. Yalnız başına hayatta kalması bir mucize, Allah’ın bir lütfu. Bunu bilimle izah etmemiz mümkün değil” diye konuştu.

Muğla İl Sağlık Müdürü Cihan Tekin, küçük Zeynep’in tedavisinin tamamlanmasının ardından birinci derece yakınlarına teslim edileceğini söyledi. Tekin, “Şu aşamada tedavi devam ettiği için Zeynep bebeği teslim edemeyiz. Bebeğin tedavisi tamamlanınca birinci yakınları Zeynep’i hastanemizden teslim alabilirler” ifadesini kullandı.

YAKINLARINA TESLİM EDİLECEK

Zeynep Birdane’nin anneannesi Nurcan Albayrak ve babaannesi Aysel Birdane’nin, küçük bebeğin velayetini almak için Datça Cumhuriyet Savcılığı’na başvurdukları öğrenildi. Yapılan başvuruyu değerlendiren ccumhuriyet savcılığının küçük bebeğin tedavisinin tamamlanmasının ardından karar vereceği belirtildi.(SNK)


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com