MUDANYA BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI

MUDANYA BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI
MUDANYA BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI

BURSA - Mudanya Belediye Meclisi'nin haziran ayı olağan toplantısı yapıldı.
22 gündem maddesi ile 16 önergenin görüşüldüğü toplantıya AK Parti'den 9 ve CHP'den 6 meclis üyesi katıldı. 17+1 kapasiteli minibüs alımıyla ilgili gündemin ilk maddesi oy birliği ile meclisten geçti. "2 büyük otobüs daha alarak belediyenin araç filosunu yenileyip ihtiyaçlara karşılık vermeye gayret ediyoruz" diyen Belediye Başkanı Hasan Aktürk, kiralanan makam aracı ile ilgili de, "Bağış karşılığı kiralanmıştır. Bu aracın yakıt hariç hiçbir bedeli belediyeden ödenmemektedir" diye açıklama yaptı.
9 gündem maddesinin İmar Komisyonuna sevk edildiği meclis toplantısında, Mudanya tahmil tahliye iskelesinde taşımacılık yapan 2 geminin 80 araç kapasitesine yükseltilmesi oy birliği ile kabul edildi. Araç trafiğini aksatmayacak şekilde düzenleme yapıldığı bilgisini veren Aktürk, "Tüm Bursa'da ki kooperatiflerin gereksinimleri yönünde kapasite artırıldı. Bu kapasite artışı sonrası iskeleden gelecek olan kiradan belediyemiz gelir elde etmiş olacak" diye konuştu.
Ayrıca imar komisyonunda gelen 9 komisyon raporu oy birliği ile kabul edildi.
Mudanyalılardan gelen talep üzerine fotoğrafçılık kursu açılması ile ilgili Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün meclise sunduğu yazının Eğitim ve Kültür Komisyonuna sevk edildiği meclis toplantısında geleneksel hale getirilen Mudanya Belediyesi Barış Festivali tarihlerinde hava şartlarının olumsuzluğu sebebiyle 30 Ağustos- 2 Eylül tarihleri arasında kutlanması ile ilgili meclise verilen önerge oy birliği ile kabul edildi.
Tahir Paşa Konağı'nın belediyeye devredilmesi ile ilgili, Kültür Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü'ne yapılan başvurunun neticesinde müdürlükten gelen olumlu cevap üzerine meclisten karar çıkartılması ile ilgili gündem maddesi oy birliği ile kabul edildi. Kütüphane bünyesinde internet ve TV destekli eğitim odasının olacağı bilgisini veren Aktürk, "Şu anda Tahir Paşa Konağında hizmet veren kütüphanemize yeni bir yer tahsis edeceğiz. Yapılacak yeni kütüphane teknolojik donanımı ile Türkiye'de örneği olmayan bir kütüphane olacak" diye altını çizdi.
Mudanya'nın 20 yıllık sürede alabileceği yatırımları bu dönemde aldığına vurgu yapan Aktürk, "3 yılda Mudanya'ya devlet yatırımları hariç toplamda 150 milyon TL yatırım yapılmıştır. Alt yapı ve üst yapı hizmetleri, Mudanya'da yaşayan insanların mutlu olması ve huzurlu bir şekilde yaşaması için hayata geçiriliyor" şeklinde ifade etti.
Meclise sunulan önergelere tek tek cevap veren Aktürk, "Şu anda yapımı devam eden Bursa-Mudanya yolu genişletme çalışmaları esnasında elbette ki vatandaşlarımız olumsuz etkilenecektir. Bu çok normaldir. Sadece sabır göstermemiz gerekiyor. Mudanyalılar emin olsunlar icraatlarımız neticesinde tüm Mudanya kazanacak" diye vurguladı.
Seçim döneminde sözü verilen tüm projelerin zaman içerisinde hayata geçirileceğini dile getiren Aktürk, "Mudanya'nın saadeti, gelişmesi ve kalkınması yönünde gerekli tüm adımları sırasıyla atıyoruz. Maddi gücümüzün yetmediği noktalarda Büyükşehir ile birlikte el ele vererek Mudanya'ya hizmeti getiriyoruz" diye sözlerine ekledi.
"Mudanya hak ettiği hizmeti alacaktır. Kimse tereddüt etmesin" şeklinde konuşan Aktürk, "Mudanyalı bize güvenip bu görevi bize emanet ettiği için emanetimize sahip çıkıp tüm gayretimizle bize duyulan güveni boşa çıkarmayacağız" dedi.
Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com