''Müdür amca, paralarımı hesabıma yatırır mısın?''

''Müdür amca, paralarımı hesabıma yatırır mısın?''
Kütahya'nın Şaphane ilçesinde madeni para biriktiren çocuklar, banka müdürüne gelip paralarının bizzat onun tarafından teslim alınıp hesaplarına yatırılmasını istiyor.

KÜTAHYA - Kütahya'nın Şaphane ilçesinde bir banka şubesince dağıtılan kumbaralarında madeni para biriktiren çocuklar, banka müdürüne gelip paralarının bizzat onun tarafından teslim alınıp hesaplarına yatırılmasını istiyor.
Banka yetkilileri, yaklaşık 7 bin 800 kişinin yaşadığı ilçede tek banka şubesi olarak memur, emekli maaş ödemeleri ve hesap işlemleri konularında bankacılık hizmeti verdiklerini bildirdi.
Çocuklarda tasarruf bilincinin geliştirilmesi amacıyla her yıl rutin olarak ilköğretim okulu öğrencilerine kumbara dağıttıklarını anımsatan yetkililer, bu yıl ilçedeki öğrencilere dağıttıkları kumbaraların tümünün biriktirilen madeni paralarla hesap açtırılmak üzere bankaya geri döndüğünü söyledi.
Son bir ayda her gün ortalama 10 çocuğun bankaya geldiğini ve memur, emekli maaşları gibi işlemlerden dolayı oluşan yoğunlukta kuyrukta beklemek istemediklerinden doğrudan şube müdürünün kapısını çaldığını anlatan yetkililer, şunları kaydetti:
''Bu yıl ilçedeki çocuklarımızın madeni para biriktirme hevesinde artış gözlemledik. Bunu, dağıttığımız kumbaralardan bankaya geri dönmeyen olmamasından anlayabiliyoruz. Hepsine birer hesap açtık. Ancak çocuklarımız madeni paralarla geldiğinde sıra beklemek yerine televizyon reklamlarında gördükleri özel müşteriler gibi ilgi istiyor. (Müdür amca, kumbaramı açıp paralarımızı hesabıma yatırır mısın?) deyip kumbaralarının bizzat banka müdürü tarafından açılmalarını istediklerinden onların bu istekleri yerine getiriliyor. Madeni paraları birer birer sayılarak alınıp hesaplarına yatırılıyor.''
Bankaya hesap açtırmaya gelen çocuklar, para biriktirme alışkanlığı kazanmalarına yardımcı oldukları için banka yetkililerine teşekkür ederek, hesaplarında birikecek paralarla bisiklet, oyun konsolu, diz üstü bilgisayar gibi ürünler almak istediklerini ifade etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com