Müebbet hapis cezası istendi

Müebbet hapis cezası istendi
Kütahya'da, iki ay önce, öğretmenin okulda öğrencisi tarafından bıçakla yaralanmasına ilişkin savcılık tarafından hazırlanan iddianamede, öğrencinin, ''nitelikli adam öldürmeye teşebbüs'' suçunu işlediği iddiasıyla müebbet hapisle cezalandırılması istend
     Kütahya Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Elektronik Bölümü öğretmeni Hakan Gülhan'ın (37), son sınıf öğrencisi T.D. (17) tarafından okulda bıçakla yaralanması olayıyla ilgili iddianame, Cumhuriyet Savcısı Mehmet Boğa tarafından hazırlanarak, Kütahya Ağır Ceza Mahkemesi'ne sunuldu. 
     İddianamede, Gülhan'ın olayın meydana geldiği 18 Nisan'da okulda dersi olmadığı ancak makalesi yayımlanan öğretmenlerin İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bildirilmesi gerektiği için okula gittiği belirtildi. 
     T.D'nin, Öğretmenler Odasında bilgisayarda makalelerle ilgili işlemleri yapan Gülhan'ın yanına geldiği kaydedilen iddianamede, onunla bir süre tartıştıktan sonra yanında taşıdığı bıçakla göğsünden yaraladığı bildirildi. 
     İddianamede, Gülhan'ın, T.D'nin elinden bıçağı alarak yardım istediği, bu sırada öğrencinin olay yerinden uzaklaştığı bilgisi verildi. 
     Olayın, T.D'nin 9 Nisan'daki derse 10 dakika geç kalması ve bu durumun Gülhan tarafından rapor edilmesi, dolayısıyla öğrencinin devamsızlık süresinin 20 güne ulaşarak sınıfta kalacağından endişe etmesinden kaynaklandığı bildirilen iddianamede, T.D'nin, öğretmenini bıçaklayacağını 3 arkadaşına söylediği kaydedildi. 
     İddianamede, T.D'nin öğretmenini, hayati tehlikeye yol açacak biçimde kalbine yakın bölgeden bıçakla yaraladığı, karaciğerinde hasar meydana getirdiği, suçu tasarlayarak işlediği kanaatine varıldığı için nitelikli adam öldürmeye teşebbüs ettiği ve bu eylemi kamu görevlisine karşı işlediği öngörülerek, müebbet hapis cezasıyla yargılanması talep edildi. 
          -Olay- 
     
     Kütahya Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi son sınıf öğrencisi T.D, 18 Nisan'da, Öğretmenler Odası'nda tartıştığı öğretmen Hakan Gülhan'ı göğsünden bıçakla yaralayarak kaçmış, birkaç saat sonra İl Emniyet Müdürlüğü bahçesindeki kontrol noktasına giderek teslim olmuştu. 
     Gözaltına alınan öğrenci, sevk edildiği adliyede mahkemece tutuklanmıştı. 
     Gülhan da hayati tehlike kaydıyla Dumlupınar Üniversitesi Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ameliyata alınmış, genel sağlık durumu iyileşince birkaç hafta sonra taburcu edilmişti.  (İLB)
 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com