Müebbet hapis cezası isteniyor

Müebbet hapis cezası isteniyor
Kütahya'da nisan ayında kavga eden iki grubu ayırmaya çalışan sivil polis memuru Melih Çimen'i (35) tabancayla vurarak şehit ettiği iddiasıyla tutuklanan sanığın müebbet hapis cezası istemiyle yargılanmasına devam edildi.

Kütahya'da nisan ayında kavga eden iki grubu ayırmaya çalışan sivil polis memuru Melih Çimen'i (35) tabancayla vurarak şehit ettiği iddiasıyla tutuklanan sanığın müebbet hapis cezası istemiyle yargılanmasına devam edildi.
Kütahya Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, tutuklu sanık Seyit Ahmet Acar (63) ile şehit polis memurunun babası Sadettin Çimen ve yakınları hazır bulundu.
Sanık hakkındaki mütalaasını veren Cumhuriyet Savcısı Göksel Yıldırım, Bülent Acar ile Hasan Hüseyin Kulaksız ve Ramazan Kaya arasında kavga çıktığını, bu kişilerin sivil polis memurları Melih Çimen ve Hakan Telli tarafından sivil görünümlü araçla Evliya Çelebi Devlet Hastanesine getirildiğini söyledi.
Kavgada yaralandığı için acil serviste sedyeye yatırılan Acar'ın, Kulaksız ve Kaya ile tartışmaya başladığını, olayın yeniden kavgaya dönüşmemesi için Çimen ile Telli tarafından Kulaksız ve Kaya'nın kucaklanarak hastane bahçesine çıkarıldığını belirten Yıldırım, şunları kaydetti:
''Bülent Acar'ın dedesi sanık Seyit Ahmet Acar, olayı haber alarak üzerinde ruhsatsız tabanca bulunduğu halde hastane bahçesine gelir. Sivil polis memurları Çimen ve Telli, daha önceki kavga nedeniyle tartışmaları süren kişileri ayırmaya çalışmaktadır. Olay yerine nasıl geldiği anlaşılamayan sanık, Çimen'e göğsünün arkasından iki el ateş ederek ölümüne sebebiyet verir. Daha sonra hastane bahçesinde zikzak çizerek kaçmaya çalışan Hasan Hüseyin Kulaksız'ın peşinden koşan sanık, ona da öldürme amacıyla birden fazla ateş eder. Bu sırada Kulaksız, göğsüne isabet eden kurşunla yaralanır. Kulaksız'ın peşinden koşmayı ve arkasından ateş etmeyi sürdüren sanığı engellemek isteyen Telli, 'Dur, polis' diye seslenir ve teslim olmasını ister. Ancak sanık, Telli'ye de polis memuru olduğunu bildiği halde öldürme kastıyla 3-4 el ateş eder.''
Sanığın olayda şehit olan Melih Çimen'in polis olduğunu bildiği halde ateş ettiğine ilişkin kesin deliller bulunmadığını söyleyen Yıldırım, ancak Hasan Hüseyin Kulaksız ile Hakan Telli'ye bilerek ve isteyerek ateş ettiğini bildirdi.
Yıldırım, sanığın, Melih Çimen'i ''kasten öldürme'' suçunu işlemekten müebbet hapisle, Hasan Hüseyin Kulaksız'ı ''kasten öldürmeye teşebbüs'', Hakan Telli'yi ''kamu görevlisini görevi dolayısıyla kasten öldürmeye teşebbüs'' ve ''ruhsatsız tabanca bulundurma'' suçlarından cezalandırılmasını talep etti.
Şehit polis memurunun eşi, babası ve annesinin avukatı Hakan Oturmaz ise sanığın olay sırasında Çimen'in polis memuru olduğunu bildiğini öne sürerek, ''kamu görevlisini görevinden dolayı kasten öldürme'' suçunun hükümlerinin uygulanmasını istediklerini, olaya karıştıklarını iddia ettiği sanığın eşi ve oğlu için suç duyurusunda bulunacaklarını kaydetti.
Sanığın avukatı İlhan Çınar, mütalaaya karşı yazılı savunma hazırlayıp mahkemeye sunmak için ek süre istedi.
Mahkeme heyeti, sanık avukatınca savunma hazırlanması için duruşmayı erteledi.
Sivil polis memuru Melih Çimen, 5 Nisanda Evliya Çelebi Devlet Hastanesi bahçesinde kavga eden iki grubu ayırmaya çalışırken kavgaya karışanlardan Bülent Acar'ın dedesi Seyit Ahmet Acar'ın tabancasından çıkan kurşunlarla ağır yaralanmış, yoğun bakım servisinde müdahaleye rağmen hayatını kaybetmişti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com