Müebbet hapisle cezalandırılamaları talep edildi

Müebbet hapisle cezalandırılamaları talep edildi
Kütahya'da geçen yıl ekim ayında iki kişiyi otomobillerinde 10 dakika arayla öldürdüğü iddia edilen iki arkadaşın yargılanmasına devam edildi.

Kütahya'da geçen yıl ekim ayında iki kişiyi otomobillerinde 10 dakika arayla öldürdüğü iddia edilen iki arkadaşın yargılanmasına devam edildi.
Kütahya Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Recep Tosuncuk (24) ve Gökhan Demir (25) ile öldürülen Efrahim Uludağ'ın eşi Semra Uludağ, babası Recep Uludağ ile öldürülen Rıfat Şahin'in eşi Gülay Şahin ve kızı Esra Şahin katıldı.
Tosuncuk ve Demir, pişman olduklarını, mahkemenin vereceği karara saygı duyduklarını söyledi.
Tanık Mustafa Çakmak, cinayetler öncesi Gökhan Demir'in otomobilini satın aldığını, birkaç gün sonra işlediği bir suç nedeniyle cezaevine girdiği için borcunu ödeyemediğini ifade etti.
Kendisinin Demir'in aracını daha sonra 7 bin 200 liraya taksitle Rıfat Şahin'e sattığını belirten Çakmak, şöyle konuştu:
''Cezaevinden çıktıktan sonra Gökhan Demir'in babası Şükrü Demir ve Rıfat Şahin ile buluşup Şahin'in borcunu bana değil Gökhan Demir'e ödemesi konusunda anlaştık. Arabanın borcuna yönelik Rıfat Şahin, Gökhan Demir'e senet imzalayıp verdi. Rıfat Şahin, Gökhan Demir'e borcunu 50'şer lira, 100'er lira olarak ödüyordu. Ödeme yapamayınca Gökhan Demir bana geldi 'Ağabey ne yapayım?' dedi. Ben de (Usulü var, ödeyemiyorsa icraya ver) dedim. Ancak aralarında herhangi bir husumete şahit olmadım. Olayla ilgili başka bir şey bilmiyorum.''
Diğer tanık Volkan Deli ise sanıkları tanıdığını, cinayetleri görmediğini ancak iş yeri olay yerinin yakınında bulunduğu için maktul Efrahim Uludağ'ın vurulmasından sonra ambulans gelene kadar yardımcı olmaya çalıştığını söyledi.
Deli, Gökhan Demir'i tehdit ettikleri ileri sürülen Dilaver Eryıldız ve Mustafa Kaya'yı Uludağ'ın vurulmasının ardından otomobilde olay yerinde gördüğünü kaydetti.
Cumhuriyet Savcısı Göksel Yıldırım, bu davada karar verilmesi için, Gökhan Demir'in, Efrahim Uludağ'ın arkadaşları Dilaver Eryıldız ve Mustafa Kaya tarafından otomobille kaçırılıp cep telefonuna el konulduğu iddiasıyla açılan davanın sonucunun beklenmesini, Recep Tosuncuk'un avukatı Ömer Kılınç ise Gökhan Demir ve Recep Tosuncuk'un ayrı ayrı yargılanmalarını istedi.
-CUMHURİYET SAVCISININ MÜTALAASI-
Savcı Yıldırım'ın sanık Demir'in otomobille kaçırılmasına ilişkin davanın sonucunun beklenmesi talebini reddeden mahkeme heyeti, Yıldırım'a esas hakkında mütalaasını verebileceğini bildirdi.
Yıldırım, olay günü olan 31 Ekim 2010'dan yaklaşık 1 yıl önce Gökhan Demir'in Mustafa Çakmak'a aracını satarak teslim ettiğini, bundan bir gün sonra Çakmak'ın aracı maktul Rıfat Şahin'e sattığını hatırlattı.
Demir'in borcu devralan Şahin'den parasını tam olarak alamadığını ve bu yüzden aralarında anlaşmazlık çıktığını ifade eden Yıldırım, şöyle konuştu:
''Sanık beyanlarına göre, Demir'e, Şahin'den alacağından vazgeçmesi için telkinler yapılır. 31 Ekim 2010'dan önce Recep Tosuncuk, gittiği restoranda maktul Efrahim Uludağ ile tartışır ve Uludağ tarafından bıçaklanarak yaralanır. Bununla ilgili olarak Uludağ hakkında soruşturma açılır. Her ne kadar soruşturma açılması ve takibi şikayete bağlı değilse de bu hususun taraflarca yeterince bilinmemesi nedeniyle Uludağ, üçüncü şahıslar aracılığıyla Tosuncuk'a haber göndererek dava ve şikayetinden vazgeçmesi hususunda kesintisiz baskı uygular. Gökhan Demir, Dilaver Eryıldız ve Mustafa Kaya tarafından araca bindirilerek götürüldüğü ıssız bölgede, kendisinin Şahin'den alacağından, Tosuncuk'un ise Uludağ'dan şikayetinden vazgeçmesi yönünde uyarılır. Bu aşamadan sonra Demir ve Tosuncuk, yaşananları kendilerine yönelik bir tehdit olarak algılayıp birlikte gezip dolaşmaya, üzerlerinde silah bulundurmaya başlar.''
Yıldırım, olay günü ilk olarak Uludağ'ın yolda yürüyen Gökhan Demir ile Recep Tosuncuk'un üzerine kullandığı aracı sürdüğünü, tartışmanın ardından Tosuncuk'un Uludağ'ı tabancayla vurarak öldürdüğünü belirtti.
Bundan sonra yanındaki kısa tüfekle havaya bir el ateş açan Demir'in bir süre sonra karşılaştığı Şahin'i aracında vurarak öldürdüğünü ifade eden Yıldırım, cinayetlerin tasarlanarak işlendiğine ilişkin somut kanıtlar bulunmadığını bildirdi.
Yıldırım, Tosuncuk ve Demir'in, Türk Ceza Kanunu'nun (TCK) 81/1 maddesi gereğince ''kasten adam öldürme'' suçlamasıyla müebbet hapisle cezalandırılmasını talep etti.
Mahkeme heyeti, sanık avukatlarına savunma için süre verilmesine hükmederek duruşmayı erteledi.
Kütahya'da, 31 Ekim 2010'da, Efrahim Uludağ ve Rıfat Şahin, birbirlerine yakın mesafelerde 10 dakika arayla otomobillerinde silahla vurularak öldürülmüş, Şahin'i öldürdüğü iddia edilen Gökhan Demir polise teslim olmuş, Uludağ'ı öldürdüğü öne sürülen Recep Tosuncuk yakalanmıştı. Demir ve Tosuncuk hakkında ''tasarlayarak adam öldürme'' suçlamasıyla dava açılmıştı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com