Müezzin sürgününe komik bahane

Müezzin sürgününe komik bahane
Camide içki içilmediğini söylediği için sürülen müezzin ve imam için Bakan Bozdağ'dan komik savunma

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, sürgün edilen imam ve müezzin hakkında konuştu. Olaylardan üç ay sonra yeri değiştirilen görevliler için komik bahaneler sunan Bozdağ soruşturmanın selameti açısından gönderildiklerini söyledi.

Diyanet'ten sorumlu Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, ayrıca müezzin Yıldırım'ın "Camide içki içilmedi" açıklaması yapmadığını da iddia etti. Müezzin'in tekrar görevine dönüp dönmeyeceği sorulan Bozdağ; "Müezzinin içki içilmedi diye açıklaması zaten yok. Gazeteler o başlık altında verdiler. Orada bir cami bugüne kadar olmadık bir şekilde ayakkabılar ile giriliyor orada içki içiliyor, orada afedersiniz torbalara idrar boşaltılıp oralara konuluyor." diye iftira atmayı sürdürdü.

Açıklamalarında daha da ileri giderek olaylar sırasında Bezm-i Alem Valide Sultan camisinde "gayrı meşru şeyler" yaşandığını da  iddia eden Bozdağ, "Orada görevli olan kişilerin bunlarla ilgili yapması gerekenler var. Bunlar kamu görevlileri, kendi görev yaptığı yerlerle ilgili birtakım işler olduğu zaman yapması gereken mükellefiyetler var." dedi.

"MÜFTÜ 5 YILINI DOLDURDU"
 
Beyoğlu Müftüsü Recai Albayrak'ın görev yerinin değişmesinin nedenini ise "görev süresinin dolması" olarak açıklamayan Bozdağ, "Müftü beyin o olayla alakası yok. 5 yıllık görevi süresi yönetmelikte azami görev süresini doldurduğu için rotasyona tabi olduğu için bir başka yere gidecektir" dedi. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com