Muğla MHP’de istifa sinyali

Muğla MHP’de istifa sinyali
MHP Kongresi'nde Koray Aydın'ı destekleyen Muğla İl Yönetimi'nin istifa edeceği iddia edildi.

MHP Büyük Kongresinde değişimden yana oy kullanan ve Koray Aydın’ı destekleyen MHP Muğla İl Yönetimi olağanüstü gerçekleştirdiği toplantı sonrası karar anına girdi.

Birçok il yönetim kurulu üyesinin genel merkez tarafından görevden alma ihtimaline karşın istifa mektuplarını da hazırladıkları ileri sürüldü.
 
Kongre sürecini ve sonrasını değerlendiren MHP Muğla İl Başkanı Osman Güven, “Salı günü yapılan MHP Olağanüstü İl Yönetim Kurulu toplantısında 25 kişilik il yönetim kurulu üyeleri alınacak her türlü karara tam destek sözü verdiler. Biz MHP İl yönetimi olarak kurultay öncesi fikirlerimizi açık açık kamuoyu ile paylaştık ve değişimden yana olduğumuzu belirttik. 16 bin kişilik kongre salonu doldu, dışarıda 30 bin kişilik bir topluluk oluştu. Kongreye katılanlar orta yaş grubu. Kongreyi ilginç kılan MHP’nin tabanından gelen değişim idi. Tabanın yüzde 90’ı değişim beklemiyordu. 15 yıldır MHP’yi yöneten kadroların MHP’yi iktidara taşıyacağına inanmıyordu. Ama seçim sistemi ve siyasi partiler kanundaki mevcut durum buna geçit vermedi. 725 delegenin teveccühü ile Genel Başkan Devlet bahçeli oldu. Kongre sonrası içerideki ve dışarıdaki kalabalığın büyük bir bölümü alkış bile yapmadan aniden dağıldı. Bunu da tabanın beklediği değişimin gerçekleşmemesine bağlıyorum. Sayın Genel Başkana iki dönem destek verdim. Bu kongrede ise tabanın değişim isteğine uygun olarak Sayın Koray Aydın Bey’i destekledim. Fakat Sayın Genel Başkanımızın seçim sonrası konuşmasında ‘Fitne başkaldırmıştır. Fakat başarıya ulaşamamıştır’ sözü beni derinden etkiledi. Ben kamuoyuna soruyorum. Osman Güven, daha önce Sayın Bahçeli’yi desteklerken, yol arkadaşı olmuştu. Şimdi Koray Aydın Bey’i desteklediği için fitne mi oldu” dedi.
 
KARAR, İSTİŞARELER SONRASI
 
Kurultay’da Koray Aydın’ı desteklediği için istifa etmeyi düşünüp düşünmediği şeklindeki soruyu cevaplandıran MHP İl başkanı Güven, “Görevden alınıp alınmamam konusu genel merkezin takdirinde. Fakat beni genel merkez değil, ilimdeki delegeler il başkanı yaptı. Yapacağım geniş istişareler sonunda istifa ya da göreve devam konusunu kararımızı vereceğiz” dedi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com