Muğla'da bir tutuklu kendini yaktı!

Muğla'da bir tutuklu kendini yaktı!
Hastaneye götürülmediğini iddia eden tutuklu kendini yaktı.

Muğla'daki cezaevinde hücresini ateşe vererek yaralanan Erkan Kaya, İzmir'deki hastanede tedavi altına alındı. Hastane önünde toplanan ve haksız yere tutuklu kaldığını belirten yakınları ise Kaya'nın hapishanede işkence gördüğünü iddia etti.

Muğla E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda tutuklu bulunan Erkan ve Erdoğan Kaya kardeşlerin yakınları, Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde toplanarak, Kaya kardeşlerin cezaevinde işkence gördüklerini iddia etti. Tek kişilik hücrede hastaneye gitmek için yattığı yatağı ateşe veren Erkan Kaya'nın bir anda alevler içinde kaldığını söyleyen yakınları, duruma tepki gösterdi.

Kız kardeş Ümmü İmer, "Kardeşimin yanıp hastaneye geldiğini 2 gün sonra öğrendik. Bize sadece elinin ufak bir yeri yandığı söylendi. Gördüğümüz kadarıyla yüzde 47'si yanmış. Diğer kardeşini korumak için 'ben yaktım' diyor." şeklinde konuştu. İmer, cezaevinde kalan kardeşlerinin hayatından da endişe ettiklerini belirterek, savcılığa verdikleri dilekçeyle her iki kardeşlerinin de İzmir'de bulunan Yeni Şakran Cezaevi'ne nakledilmesini istediklerini söyledi.

Öte yandan TBMM İnsan Hakları Komisyonu üyelerinden AKP İzmir Milletvekili Hamza Dağ, olayı araştıracaklarını ve ailenin iddialarının doğru olduğunun anlaşılması durumunda konuyu Meclis'e kadar taşıyacaklarını açıkladı. (TOK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com