Muhabbet kuşları haber verdi

Muhabbet kuşları haber verdi
Eskişehir'de sobadan sızan gazdan zehirlenen iki kişi, aynı odadaki muhabbet kuşlarının çırpınma sesini duyan arkadaşlarının 112 Acil Servis'i aramasıyla hastaneye kaldırıldı.

Eskişehir'de sobadan sızan gazdan zehirlenen iki kişi, aynı odadaki muhabbet kuşlarının çırpınma sesini duyan arkadaşlarının 112 Acil Servis'i aramasıyla hastaneye kaldırıldı.
Sağlık durumları ciddi olan şahıslardan ev sahibinin, bir hafta önce yine karbonmonoksit gazından zehirlendiği ve tedavi gördüğü hastaneden dün taburcu edildiği öğrenildi.
Olay, Güllük Mahallesi Tarlayüzü Sokağı 8 numaralı evde meydana geldi. İnşaatlarda çalıştıkları öğrenilen Niyazi Çelik (60) ile arkadaşı Hasan İncesu (30), bahse konu ikamette gece saatlerinde sobaya kömür atıp uykuya daldı. Bir daha uyanamayan Çelik ile İncesu'nun arkadaşları, bugün öğleden sonra evin önünden geçerken kafeslerinde çırpınan muhabbet kuşlarının sesinden şüphelendi.
İkametin camını zorlayıp içeriyi kontrol ettiklerinde olayı fark eden vatandaşlar, 112 Acil Servis'e haber verdi.
Olay yerine gelen sağlık görevlilerinin ilk müdahaleyi yaptığı Niyazi Çelik ile Hasan İncesu, ambulanslarla kaldırıldıkları Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Sağlık durumlarının ciddi olduğu bildirilen şahıslardan Niyazi Çelik'in daha öncede üç kez sobadan sızan gazdan zehirlendiği, en son bir hafta önce 'karbonmonoksit zehirlenmesi' teşhisiyle tedavi gördüğü hastaneden dün taburcu edildiği bildirildi.
Niyazi Çelik'in komşusu Ahmet Uzunalp, 'Niyazi Çelik, bir hafta önce yine sobadan sızan gazdan zehirlendi. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde bir hafta tedavi görüp iyileştikten sonra dün taburcu edildi. Bir keresinde yine sobanın tüttüğünü ben fark etmiştim ve kendisine 'öleceksin' diye şaka yapmıştım' dedi. Uzunalp, olayı kafeste çırpınarak haber verdikleri belirtilen iki muhabbet kuşunu odadan dışarıya çıkardı.
Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com