Muhafazakar basın Başbakan'a karşı!

Muhafazakar basın Başbakan'a karşı!
‘Gazeteciler yalancı’

Başbakan David Cameron’ın lideri olduğu Muhafazakar Parti’nin genel başkan yardımcısı Andrew Feldman, gazetecilerle bir sohbeti sırasında AB konusunda uzlaşmaz tavır gösteren parti tabanı için ‘aklı başında olmayan, güven vermeyen aptallar’ ifadesini kullandı.

‘Gazeteciler yalancı’
İngiliz basının muhafazakar eğilimleriyle bilinen saygın gazeteleri The Times ve The Daily Telegraph, Lord Feldman’ın sözlerini kaynağını belirtmeden önceki gün birinci sayfalarına taşıdı. Kısa sürede ‘Cameron’ın yakın sosyal çevresinden’ olarak tanımlanan ismin Başbakan’ın Oxford Üniversitesi yıllarından yakın dostu ve tenis partneri Feldman olduğu yorumları yapıldı. Feldman “İddialar tamamıyla gerçekdışı. Partimizin belkemiğini oluşturan aktivistlerle yıllardır çalışıyorum. Dedikodulara basında yer veren gazetecilerle ilgili derin bir hayalkırıklığı yaşıyorum. Hukuki yollara başvuracağım” açıklamasını yaptı.
Başbakanlık konutu Downing Sokağı Numara 10’dan Feldman’a gelen koşulsuz destek Cameron’ın ‘tenis partnerini savunmak uğruna basına savaş açmayı göze alması’ olarak yorumlandı. Bir Başbakanlık Sözcüsü “Başbakan, Feldman’ın pozisyonunu destekliyor. Times ve Telegraph’ın haberleri kesinlikle doğru değil” açıklaması yaptı. Gazeteler ise haberlerinden geri adım atmadı.

‘Parya muamelesi’
Daily Telegraph olayın Muhafazakar Parti içerisinde Cameron’a yakın üst düzey kadroyla tabanı oluşturan aktivistler arasındaki gerilimi de su yüzüne çıkardığını vurgulayarak Muhafazakar Parti’nin tabanından bir ismin “Parya mualemesi görüyoruz” sözlerine yer verdi. Cameron’ın2010’da seçilmesine destek veren, İngiltere’nin en çok satan gazetelerinden Daily Mail ise Başbakan’ın da kendi partisinin tabanı için geçen yıl benzer ifadeleri kullandığını öne sürerek tartışmayı alevlendirdi.
Parti içerisinden de Feldman’ın cezalandırılmasına yönelik talepler var. (AAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com