Muhafazakar Erkeğin Kaçak Et Kesimi

Muhafazakar Erkeğin Kaçak Et Kesimi
Radikal yazarı Ezgi Başaran Muhafazakar çapkınları kaleme aldığı yazısında tercih ettiği başlık muhafazakar erkekleri kızdıracak!

Muhafazakar erkeğin kaçak et kesimi

Yeni Şafak yazarı Özlem Albayrak'ın muhafazakâr erkeklerle ilgili sözlerinden çok şey öğrendim. Kekre bir tat bıraktı. Ama olsun, iyi oldu. Siz de bir dinleyin, bakalım ne hissedeceksiniz…

Muhafazakâr kesim konuşmaya başladı. Bu vesileyle, bir süredir bu kesimin erkeklerinin türbanlı kadınlara nasıl baktığını, çifte standartta altın madalya koleksiyonu yaptığını görmeye başladık.

Mesela hem yakınlarındaki kadınların mutlaka başlarını örtmesi gerektiğini söylerler hem de onlarla sosyal ortamlara girmekten imtina ederler. 'Ohoo günaydın be ablacım, tabii ki öyle' mi diyorsunuz? Valla eğer ikiyüzlülük artık muhafazakâr kesim tarafından dillendiriliyorsa, elimizde nurtopu gibi yeni bir bilgi var demektir.

Kısa süreliğine sözü Özlem Albayrak'a bırakayım: “Eşi örtülü olan muhafazakâr erkeğin, eşini ortamlara götürmediği ve örtülü eşinden bir parça utandığı doğru. Ancak yine de örtülü ilk eşini boşayıp açık kadınlarla evlenenler azdır. Çünkü iktidarda muhafazakâr bir hükümetin olmasının da etkisiyle bugünlerde geçer akçe olan örtülü eş.”

Kocama sesleniyorum: Anlaşıldığı üzere ben geçer akçe değilim. Bu konuda ne yapmayı düşünürsün? Yalnız 'İktidarda muhafazakâr bir hükümetin olmasının da etkisiyle' belirtmek isterim ki sen de uzun saçlısın. Yani biz çift olarak 'geçmeyen akçeyiz' tatlım.

Yine Özlem Albayrak'tan öğrendiğim üzere muhafazakâr erkekler örtülü eşlerini boşamıyormuş ama 'her fırsatta görece daha rahat, genel olarak açık kadınla kuytu köşelerde aldatıyormuş'. İhanet muhafazakâr erkeklerin geyik muhabbetine de 'skor' veya 'kaçak et kesimi' şeklinde renkli renkli esprilerle yansıyormuş.

Muhafazakâr erkeklerin 'görece rahat, e dolayısıyla başı açık sevgilileriyle' ilgili kullandıkları tanıma bakın: Kaçak et kesimi!

Nasıl muhafazakârlık, ne tür bir dindarlıksa bu, hem karısını aldatıyor hem de bunu edep ve terbiyeden zerre nasiplenmemiş bir üslupla övünç kaynağı yapıyor. Demek ki muhafazakâr ya da değil, banal erkek dili değişmiyor.

Öyleyse bilmem kaçıncı kez soruyorum size kadınlar… Bu banal dilin bizlerin hayatına karışmasına, bizim adımıza tartışmalar düzenleyip egolarını tatmin etmesine, bizim adımıza kararlar vermesine, bizi birbirimize düşürmesine izin verecek miyiz, vermeyecek miyiz? Asıl soru bu.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com