Muhafazakar seçmen CHP'ye neden oy vermeli?

Muhafazakar seçmen CHP'ye neden oy vermeli?
Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu, AKP'ye oy veren seçmende kafa karışıklığı yarattı... Şimdi alternatif arayan seçmene, seslenme zamanı...

ÖZEL | SANSURSUZHABER.COM

CHP de, özellikle muhafazakâr Anadolu insanına sesleniyor. Bugüne dek din istismarı yapanların aslında müslümanlığın gereklerini yerine getirmediğine dikkat çekiliyor. Peki muhafazakar seçmen, "YENİ CHP"ye oy verecek mi? 

SANSÜRSÜZ HABER'e konuşan CHP kurmayları bundan emin. Çünkü Cumhuriyet Halk Partisi'nin dini istismar edenlere karşı alternatif olduğunu artık halkın da gördüğünü söylüyorlar. "Gerçek dindarların adresi" de CHP diyorlar. 

 
"TAYYİP'TEN ÖNCE, TAYYİP'TEN SONRA...

Muharrem İnce- CHP Grup Başkanvekili:
"Türkiye'de Müslümanlar ikiye ayrılır. Bir, bizim gibi  'Kâlû Belâ'dan beri Müslüman olanlar, bir de Tayyip'ten sonra Müslüman olanlar. Bunlar Tayyip'ten sonra Müslüman olanlar, bunları ben önemsemiyorum. Yani o Müslümanlık üzerinden siyaset yapanların, din-iman edebiyatı yapanların; önce kul hakkı yemelerinin,devletinin parasını çalmalarının günah olduğu konuşulmalı. "

İNCE:"MİLLET,KENDİSİNİ SORGULAMALI"

"Bunları biz yapsaydık, bizim dört bakanımız istifa etseydi,bizim genel başkanımızın oğlu ile bu tür konuşmaları ortaya çıksaydı, bizim binalarımızı taşlarlardı. Sokağa çıkamazdık. Burada milletin artık kendisini sorgulaması lazım. Muhafazakar seçmen bize oy verecek bu sefer. Laikliği tartışmıyoruz, milletin parasını tartışıyoruz, kamyon dolusu paradan söz ediyoruz.  Bunlar bilinenler, kimbilir daha bilmediğimiz neler var. "


"DİN EĞİTİMİ ALMIŞLAR AMA DİN TERBİYESİ ALMAMIŞLAR"

Gürsel Tekin-CHP Genel Başkan Yardımcısı:
"Aslında muhafazakar insan, namuslu insandır, namuslu seçmendir. Muhafazakar deyince benim aklıma CHP'liler geliyor. Haram yemezler, dinin bütün kurallarını yerine getiren insanlardır. Bizim inançlarımızı kimse sorgulayamaz. Biz, herşeyden önce din terbiyesi aldık. "

TEKİN:"İMAM HATİP'E GİTMEDİK AMA..."

"Belki imam-hatip okuluna gitmedik ama anne-babalarımız bize yalanın, haramın günah olduğunu öğrettiler. Mevcut muhafazakarlarda bizi kıyaslarsanız, kimi dini kurallara göre yaşadığı tartışmalıdır. Bunlar 'din eğitimi' almışlar ama 'din terbiyesi' almamışlar. Din terbiyesi alan, harama el uzatmaz. Adalet yolundan çıkmaz. Anadolu insanının da CHP'ye karşı önyargısının artık  kırıldığını düşünüyorum. "


Umut Oran-CHP Genel Başkan Yardımcısı:

"HARAMDAN KAÇINANLAR,CHP'YE..."

"30 Mart seçimlerinde tüm yurttaşlarımıza 'Varlık içinde Birlik içinde Özgür biçimde' diye çağrıda bulunuyoruz. Haramdan, hırsızlıktan kaçınanları, kul hakkı yemenin ne kadar büyük günah olduğunu bilenleri CHP’ye davet ediyoruz. Doğmamış yetimin hakkını yemekten korkanları da CHP’ye bekliyoruz. Yönetenlerin değil yurttaşların zenginleşeceği bir düzenin mümkün olacağını söylüyoruz.  Geçen seçimlerde AKP’ye oy vermiş temiz kalpli, saf seçmenlerimizi de davet ediyoruz." 

ORAN:"KİM OLURSANIZ OLUN,GELİN!"

"Kapımız herkese açık, burada yurdunu ülkesini seven namuslu insanlara her zaman yer var. Gelin kim olursanız olun ne olursanız olun gelin, artık temiz siyasetin zamanı geliyor. Gemiciklerden, villalardan, villaların içindeki altın kaplamalı musluklarından, kişi başına 3200 TL eden büyük yolsuzluk ve rüşvetten illallah eden, para sayma makinalarından, ayakkabı kutularından şikayet eden; Erdoğan gelecek diye yaşadığı kentte sıkıyönetim ilan edilmesinden, yüzlerce arkadaşının komşusunun gözaltına alınmasına 'artık yeter' diyen insanlar ; 30 Mart’ta aldatan ve kandıranları alaşağı edecek. Belki 2014’te gerçekleşecek erken genel seçimde haramileri oturdukları sırça köşklerinden hep beraber indireceğiz.

Burcu Oral Evren | SANSURSUZHABER.COM

Yorumlar
entropi_2376
12 Mart 2014 Çarşamba 19:56
19:56
öncelikle muhafazakar bir seçmen olarak bu söylenenlere inanabilmek için söylemlerin eyleme dönüşmesi ve bunun için muhafazakar kanattan adayların partiye katılımın sağlanması gerek.
78.169.110.181
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com