Muhalefet, Aysal'a ses çıkaracak

Muhalefet, Aysal'a ses çıkaracak
Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal için "Lale Devri" sona eriyor.

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal için "Lale Devri" sona eriyor. Sarı kırmızılı kulüpte Aysal'a karşı muhalefet artık ses çıkaracak. Ünal Aysal yönetiminin, faaileyet zararını hızla artırdığını ve giderlerin Adnan Polat dönemine göre daha da çoğaldığını öne süren birçok üye, çarşamba günü yapılacak divan toplantısında başkan Ünal Aysal'ı topa tutacak.

Ünal Aysal büyük bir oy farkı ile geçtiğimiz mayıs ayında sarı kırmızılı kulübün başkanlık koltuğuna oturmuştu. 4 başkan adayının katıldığı seçimde, daha önce sarı kırmızılı kulüpte yönetici olarak hiç görev yapmayan Ünal Aysal, diğer tecrübeli adayların toplamını üçe katlayarak sarı kırmızılı kulübe başkan seçilmişti.

Doğan Haber Ajansı'nın haberine göre; başta Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı İnan Kıraç olmak üzere, sarı kırmızılı camianın ağır toplarının tamamının tam destek verdiği Ünal Aysal yönetimine karşı muhalefet hareketlenmeye başladı. Sarı kırmızılı camiada muhalefetin sesini duyurduğu platform ise öncelikle kulübün aylık divan toplantıları. Ünal Aysal göreve geldiği andan itibaren yapılan divan toplantıları ise oldukça sakin ve ılımlı geçmiş, sert eleştirilerle karşı karşıya gelmemişti.

Galatasaray'ın Şubat ayı divan toplantısı ise oldukça sert geçeceğe benziyor. Çünkü sarı kırmızılı kulüpte başkan Ünal Aysal ve yönetimine karşı tepkiler artmaya başladı. Galatasaray'ın mali tablosunu en ince detaylarına kadar inceleyen bazı üyeler, Aysal döneminde kulübün faaliyet ve işletme zararının daha arttığına dikkat çekiyor. Hatta bir üye bu gelişmeyi, "Ünal Aysal'ın yaptıklarını Adnan Polat döneminde yapılsaydı, olağanüstü kongreye gidilir, özellikle kulüpte ağırlığı olan 'Liseli Üyeler' ortalığı ayağa kaldırırdı" yorumunu yapıyor.

Aynı yönde sürdürülen iddialara göre Ünal Aysal döneminde olumsuz görülen noktalar şu farklı detaylarda açıklanıyor:

-Kulübün faaliyet zararı 25 milyonu geçti.

-Deplasman giderleri geçen yıla göre 8 kat daha fazla arttı.

-Danışman ve menajer komisyonları yüzde 400 arttı.

-Faaliyet zararı 50 milyon. Bunun 40 milyonu kur farkı olarak açıklanıyor. Kur artışında bu denli yüksek dalgalanma olmadı. Bu artış şüpheli.

-Kulübün sahip olduğu hisse payı yüzde 55'e düştü.

-Türkiye Borsası yüzde 25 değer yitirirken, Galatasaray'ın hisselerii neden yüzde 44 değer kaybetti.

(EMK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com