Muhalefet, fezlekeleri incelemek istiyor

Muhalefet, fezlekeleri incelemek istiyor
Fezlekelerin içeriği sır gibi saklanıyor.

Muammer Güler, Zafer Çağlayan, Egemen Bağış ve Erdoğan Bayraktar'ın yolsuzluk ve rüşvet operasyonu nedeniyle hazırlanan fezlekeleri artık Meclis'te... Ancak, fezlekelerin içeriği sır gibi saklanıyor. 

Fezlekeler önce Adalet Bakanlığı'na gitmiş, bakanlıkça savcılığa iade edilmiş ve yaklaşık 80 gün sonunda yolculuğunu tamamlayarak Meclis'e, 28 Şubat'ta ulaşmıştı. .

MHP ve CHP Grup Başkanvekilleri Meclis'te basın toplantısı düzenledi. Fezlekelerin geç gelmesine ve içeriğinin açıklanmamasına tepki gösterdi.

MHP'Lİ VURAL:"PİŞMİŞ TAVUĞUN BAŞINA GELMEDİ!"

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, delillerin karartıldığını öne sürdü. 

"Fezlekelerin başına gelen, pişmiş tavuğun başına gelmedi. Milletle alay ediyorsunuz. Bekir Bozdağ, niye bir buçuk ay beklettin bu fezlekeleri, savcı ve hakimleri ayarlayıp baskı altına mı aldınız? Geri  gönderilen fezlekeyi de, yeni gönderilen fezlekeyi de açıklayınız!"

"30 KLASÖR GİTTİ, 11 KLASÖR GELDİ"

"Hangi deliller karartıldı? Daha önce 30 klasörden bahsediliyor şimdi 11 klasörden bahsediliyor. Neler kayboldu?  İki fezleke arasındaki değişiklikler nelerdir?  Mükemmel bir soygunu kılıfa uydurmak için fezlekelere de herhalde mükemmel bir el değdi. Adalet Bakanı bir buçuk ay niye bekletti?  Yüreğiniz varsa eski fezleke ile şimdiki fezlekeleri açıklayın..."

VURAL: "FEZLEKELERİ İSTEYECEĞİZ"

"İnceleme süresinin tamamlanmasını bekliyorum bu konuda müracaatım olacaktır. Bu fezlekeler Meclis'e gönderilmiştir,  Türk milletinin malıdır,  kimse bunu saklayamaz. Türk milleti adına gönderilmiştir, önümüze gelecek ki biz de bu doğrultuda adım atacağız. Meclis Başkanı, Meclis'i ivedilikle toplantıya çağırsın ve bize bilgi verilsin, Meclis soruşturması açılsın. Bunu Meclis Başkanı Cemil Çiçek temin etmelidir. Çünkü delliler karartılabilir."

CHP'Lİ ENGİN ALTAY: "FEZLEKELER HEMEN İNCELEMEYE AÇILSIN!"

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay:

"Meclis Başkanı Cemil Çiçek, anayasa ve içtüzüğe açıkça aykırı davranmıştır. Milli iradeye bundan daha açık saygısızlık yapılamaz. Meclis Başkanı adı, yolsuzluklara karışmış bakanlara suç ortağı olmuştur. İtibarına halel getirmiştir. Bu gelenler, ilk fezlekeler mi yoksa içi boşaltılmış ikinci bir fezleke mi bilemiyoruz ama Meclis Başkanı, itibarını sıfırlamıştır. Fezlekeler hemen milletvekillerinin incelemesine açılmalı. (BEE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com