“Muhalefet gömleği artık bize dar geliyor”

“Muhalefet gömleği artık bize dar geliyor”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Uşak İl Başkanı İsmail Demirel, muhalefet gömleğinin kendilerine dar geldiğini ifade ederek 2011 milletvekili seçimlerinde tek başlarına iktidar olacaklarını iddia etti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Uşak İl Başkanı İsmail Demirel, muhalefet gömleğinin kendilerine dar geldiğini ifade ederek 2011 milletvekili seçimlerinde tek başlarına iktidar olacaklarını iddia etti.
CHP Ekim ayı genişletilmiş İl Danışma Toplantısı Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Danışma Toplantısı'na İl Başkanı İsmail Demirel, Merkez İlçe Başkanı İbrahim Turan, CHP'li ilçe ve belde belediye başkanları, belediye ve il genel meclisi üyeleri ve partililer katıldı. Basına kapalı olarak gerçekleştirilen toplantıda bir açılış konuşması yapan İl Başkanı İsmail Demirel, AK Parti iktidarının referandumdan sonra kendisini eleştirenlere yönelik baskıları arttırdığını iddia etti. Anayasa değişiklik paketinin kabul edilmesiyle ülkede hiçbir değişikliğin olmadığını sadece iktidarın uyguladığı baskıların arttığını öne süren İsmail Demirel, “Bu baskılar 2011 seçimlerine kadar artarak devam edecek. Biz bu baskıları aldırmadan, iktidar olacağımıza olan inancımızı yitirmeden daha fazla çalışacağız”dedi.
2011 milletvekilliği seçimlerini İl Danışma toplantısı ile start verdiklerini açıklayan Demirel, toplantıda seçim için yol haritası belirleyeceklerini de belirtti.
Uşak'ta CHP'yi birinci parti yapmak için çalıştıklarını ve referandum sonuçlarına göre bu amaca çok yakın olduklarını da iddia eden İsmail Demirel şunları söyledi; “Genel Başkanımızın dediği gibi muhalefet gömleği artık bize dar geliyor. 2011 seçimlerinde CHP tek başına iktidar olacak. Bunu başarmak için partimizin her kademesinde yer alan arkadaşlarımızla birlikte ev ev mahalle mahalle gezerek çalışmalara başlıyoruz. Girilmedik ev, gidilmedik köy bırakmayacağız. AK Parti iktidar avantajının elinden kaymaya başladığını anladığı için baskılarını arttırdı. 12 Eylül referandumundan sonra bu baskılar bunu hissetmeye başladık. Referandumdan sonra ülkede hak ve özgürlükler ile demokrasi artmadı sadece iktidarın uyguladığı baskı arttı. Seçime kadar bu baskı artmaya devam edecek. Biz tüm olumsuz koşullara ve iktidarın baskılarına boyun eğmeden iktidar olmak için var gücümüzle çalışacağız. Uşak teşkilatı olarak iktidar olacağımıza inanıyoruz. Bu inancımızı kaybetmeden hep birlikte çalışacağız. Halkı ve toplumun tüm kesimlerini kucaklayan bir anlayışla hareket etmek zorundayız”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com