Mühalefeti Kütahyalılara Şikayet Etti

Mühalefeti Kütahyalılara Şikayet Etti
''Türkiye Buluşmaları'' ana başlığı adı altında AKP genel merkezi tarafından düzenlenen konferanslar çerçevesinde 28 Şubat Pazar günü Devlet Bakanı Faruk Çelik, AKP İl Teşkilatı'nın Kütahya'da Belediye Kültür Sarayınada düzenledikleri konferansa kon

''Türkiye Buluşmaları'' ana başlığı adı altında AKP genel merkezi tarafından düzenlenen konferanslar çerçevesinde 28 Şubat Pazar günü Devlet Bakanı Faruk Çelik, AKP İl Teşkilatı'nın Kütahya'da Belediye Kültür Sarayınada düzenledikleri konferansa konuşmacı olarak katıldı. Çelik, konuşmasında mühalefeti sık sık halka şikayet etti.
Devlet Bakanı Faruk Çelik Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, Kütahya AKP Milletvekilleri Soner Aksoy, Hüseyin Tuğcu, Kütahya Emniyet Müdürü Sezayi Kalyoncu ve Denizli Milletvekili Mehmet Yüksel tarafından karşılandı.
Devlet Bakanı Faruk Çelik, Türkiye gündemini uzun süreden beri meşgul eden Ergenekon, Demokratik Açılım ve İşsizlik gibi konuların bir an önce çözülmesi gerektiğini vurguladı. Türkiye'de yaşanan olayların dış ülkelerde de büyük yankı uyandırdığını belirten Bakan Çelik, ''Gittiğim dış ülkelerde bana sorulan ilk soru Türkiye'de neler oluyor?” şeklinde konuştu.
Çelik, mevcut konuların çözülebilmesi için Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında bulunun bütün vekillerin birlik olması gerektiğini belirterek, AKP teşkilatı olarak gereken çözümleri ürettiklerini söyledi. Türkiye'nin eski Türkiye, sorunların da eski sorunlar olmadığını ifade eden Çelik, yeni sorunların yeni çözümlerle çözülmesi gerektiğini vurguladı. Vatandaşların sürekli yenilik istediğini açıklayan Çelik, bu istenen yeniliklere cavap vermek istediklierini ancak; mühalefet tarafından engellendiklerini açıkça ifade etti.
Ergenekon konusu hakkında yalan yanlış haberler yapıldığını belirten Çelik, bu sürecin yargı tarafından yürütüldüğünü başka kesimlerin ve siyasetin bu devam eden yargı sürecine müdahale etmemeleri gerektiğinin altını çizdi. Çelik, ''Bu ülkede yargı bağımsız diyorsak, o zaman yargıya kimse müdahalae etmesin. Devam eden yargı sürecine kimsenin müdahale etmeye hakkı yok. Siyasi iktidara göre şekil alan yargıların bağımsız olduğunu bize kim söyleyebilir'' dedi.
Danıştay'ın YÖK'ün almış olduğu kararlara sürekli müdahale etmesinin yanlış olduğunu iddia eden Çelik, Danıştay'ın diğer hükümetler zamanında YÖK'ün almış olduğu kararlara karışmadığını anacak; kendi hükümetleri döneminde sürekli YÖK'ün kararlarına neden Danıştay'ın müdahale ettiğine de AKP teşkilatı olarak bir anlam veremediklerini sözlerine ekledi.
Son günlerde Türkiye'nin gündemini meşgul eden yargı reformu için çalışmalar içinde olduklarını vurgulayan Bakan Çelik şunları söyledi:
''Türkiye'nin yargı reformuna ihtiyacı var. Bunun için yargı reformu için gereken çalışmalarının TBMM çatısı altında bulunan vekillerin birlikte hareket etmesi gerekir. Biz planlarımızı hazırlıyoruz; ama mühalafet daha hazırladığımız planlarımızı ve projelerimizi görmeden karşı çıkıyorlar. Ben onlara soruyurum; CHP'ye ve MHP'ye siz görmediğiniz ve bilmediğiniz planlara ve projelere nasıl karşı çıkıyorsununz. Önce projeleri görmeniz gerekmiyor mu? Mühalefetin anlayışını anlamak mümkün değildir. Değerli Kütahyalılar mühalefeti size şikayet ediyorum. Olanı biteni siz kendi gözlerinizle görüyorsunuz.''
Devlet Bakanı Faruk Çelik son olarak, alevi- sünni konuları ile ilginlendiklerini hatırlatarak, Aleviler ile Sünniler arasında hiçir bir sorunun olmadığını söyledi. Çelik, Alevi Çalıştayı ile ilgili çalışmaların da devam edeceğini ifade ederek meydana gelen bazı pürüzlerin çözüldüğünü vurguladı. (M.AKSU)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com