Muhalif Başkan toplumsal mesajlar da veriyor!

Muhalif Başkan toplumsal mesajlar da veriyor!
Muhalif Başkan filmiyle 5 yıl sonra beyaz perdeye dönen Ferhan Şensoy'dan hem Türk Sineması'na dair önemli açıklamalar geldi.

Usta oyuncu Ferhan Şensoy, önceki gece Meclisi Meyhane'de yapılan kutlama yemeğinde yaptığı açıklamalarla dikkat çekti. Muhalif Başkan filminin kutlama yemeğine katılan usta oyuncu Ferhan Şensoy, filmde rol aldığı oyuncu arkadaşlarına övgüler yağdırırken, Türk Film Endüstrisi'nin geldiği noktayı ve sektörü değerlendirdi.

Şensoy, son yıllarda Türk Sineması'nın artan bir grafikle başarıdan başarıya koştuğuna dikkat çekerek, buna en büyük katkıyı son dönemde yetişen genç ve yetenekli oyuncuların sağladığına işaret etti. Şensoy, yeni ve yetenekli yönetmenlerin de sektörde film üretmesi sayesinde Türk Sineması'nın batı ve Amerikan filmleri karşısında tercih edilmeye başlandığına vurgu yapan açıklamalarında, Muhalif Başkan filminde birlikte çalıştığı genç yönetmen Yüksel Torun'a da övgüler yağdırdı.

Hayatının en rahat film setlerinden birinde çalıştığını söyleyen usta oyuncu Ferhan Şensoy, 'Herşey o kadar hızlı ve sistematik gitti ki, sahneleri çekerken sıcak dışında hiç bir şey bizi zorlamadı. Yüksel Torun, çok yetenekli ve istekli bir yönetmen olmasının yanında, ne istediğini iyi bilen ve oyuncuya bunu doğru aktarabilen idealist bir yönetmen olduğunu da ortaya koydu. Türk sinema sektörü böyle genç, arzulu ve ne istediğini bilen yeni kuşak sinemacılarla başarıdan başarıya koşacaktır. Bizler gibi Sinema ve Tiyatro aşığı oyuncular da, her zaman onların yanlarında, arkalarında yer alarak sonuna kadar destekleyeceğiz' dedi.

KIZLARIMLA GURUR DUYUYORUM

Muhalif Başkan filminin, günümüz muhalif partilerden seçilmiş Belediye Başkanları'nın karşılaştıkları sorunları mizahi bir dille ele aldığını söyleyen Ferhan Şensoy, 3 Mayıs'ta vizyona girecek filmin eğlenceli bir aile komedisi olmasının yanı sıra, toplumsal mesajlar da içeren gerçekçi bir film olduğunu söyledi. Muhalif Başkan filminin senaryosunu okuduktan sonra proje de olmayı kabul ettiğini ifade eden Ferhan Şensoy, 5 yıl ara verdiği beyaz perdeye dönmek için doğru projeyi beklediğini kaydederek, 'Muhalif Başkan, hem yapımcısı Muhip Asutay'ın, hem Yönetmeni Yüksel Torun'un, hem de Senaristi Kasım Uçkan'ın ilk vizyon filmi olması sebebiyle ayrı bir önem taşıyordu' dedi.

Sinema'ya bu kadar ara vermesinin ardında Tiyatro'ya olan bağlılığının yattığını kaydeden Şensoy, Tiyatro'dan hiç bir zaman uzaklaşamayacağını dile getirdi. Şensoy, kendi kızları Ferhan ve Derhan

Şensoy'un da kendisi gibi tiyatroya sahip çıkmalarına da değinerek, 'Kızlarım büyüdü ve artık benimle birlikte sahneye çıkıyorlar. Bundan dolayı çok mutlu ve gururluyum. Gözüm arkada gitmeyeceğim' dedi. Şensoy, Orta Oyuncular olarak bu yıl sahneye koydukları 'Masal Müfettişi' isimli oyunu 17 kez sahnelediklerini dile getirerek, 'Dekorunu kızım Derya yaptı, diğer kızım Ferhan'da benimle birlikte sahne de rol alıyor. Baba - Kız olmanın dışında iki oyuncu olarak sahne de karşılıklı oynamak beni hem heyecanlandırıyor, hem de büyük gurur veriyor' diye konuştu. (AAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com