Muhalifler Harabjoz'u ele geçirdi

Muhalifler Harabjoz'u ele geçirdi
Hatay'ın Yayladağı ilçesine bağlı Güveççi köyünün hemen karşısında bulunan Suriye’nin Türkiye sınırındaki Harabjoz köyü kırsalında Beşer Esad’a bağlı Suriye ordusu ile Özgür Suriye Ordusu arasında çatışmalar sonunda muhalifler, Harabjoz'u ele geçirdi.
Sabahın ilk ışıklarından itibaren devam eden ve Suriye askerlerinin ağır kayıplar verdiği çatışmalar sonucunda, Esad’ın askerleri Harabjoz köyünü terk etti.
 
Yerel kaynaklardan edinilen bilgilere göre, Hatay’ın Yayladağı İlçesine bağlı Güveççi köyünün hemen karşısında bulunan ve sabahın ilk ışıklarından itibaren Suriye Ordusu ile Muhalifler arasında yaşanan çatışmalar sonucu, Harabjoz’daki askeri mevziler ile gözetleme kulesinde konuşlanan Suriye ordusuna mensup askerler geri püskürtüldü. Çatışma sırasında 10’dan fazla muhalif ölürken; 40’a yakın Suriye ordusu askeri de öldürüldü.
 
Çatışmaların yaşandığı Harabjoz kendinden kaçan kadın ve çocuklardan oluşan ve Güveççi köyündeki evlere sığınan Suriyelilerin, bölgenin tamamen kontrol altına alınmasından sonra tekrar köylerine dönmeyi planlıyor. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com