Muhaliflere izin, Gazilere yasak

Muhaliflere izin, Gazilere yasak
Ankara’da miting izni isteyen gazilere izin verilmezken Esad karşıtları Kızılay’da eylem yaptı.

Bu vatan için kolunu, bacağını kaybedenlere yürüyüş izni vermiyorlar. Esad karşıtlarına ise her kolaylığı sağlıyorlar. Vicdanları sızlatıyorlar.
Ankara’da miting yapmak isteyen gazilere, İçişleri Bakanlığı’ndan izin çıkmadı. Ama Esad karşıtları Kızılay’da polis korumasıyla eylem yaptı.
Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği’nin dünkü Ankara Tandoğan Meydanı’ndaki teröre karşı halk mitingine önce izin verildi, ardından da ‘güvenlik’ gerekçesiyle İçişleri Bakanlığı’nın emriyle Ankara Valiliği tarafından iptal edildi. Gazilere ve şehit ailelerinin mitingine izin çıkmazken dün Özgür Suriye Ordusu’nu (ÖSO) destekleyen Esad karşıtları Kızılay Meydanı’nda eylem yaptı. Suriye’deki muhaliflerin yandaşlarının güvenliği için polisler her türlü önlemi alıp, eylemcileri koruma altına aldı. Eylemcilere tepki gösteren Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyesi gençler ise polis barikatı ile engellendi.

‘Biz terörist miyiz?’

Aynı saatlerde Tandoğan Meydanı’nda bir araya gelen gaziler ve şehit yakınları, teröristten esirgenmeyen miting hakkının, milletin gazilerinden ve şehit yakınlarından esirgenmesine tepki gösterdi. Basın açıklaması yapan gazi ve şehit yakınlarına CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan, CHP’li vekil İzzet Çetin de destek verdi. Gaziler açıklamada, “Biz niçin şehit olduk, niçin gazi olduk? Ne için? Yoksa biz mi teröristiz? Biz mi vatan hainiyiz?” diye konuştu.(MUK)

sozcu.com.tr

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com