Muhaliflerin silah destek merkezi Türkiye!

Muhaliflerin silah destek merkezi Türkiye!
ABD'de yayınlanan New York Times gazetesi, ismini gizlediği Türk ve yabancı yetkililerle, muhalif komutanlara dayandırdığı haberinde muhaliflerin "silah destek merkezinin" Türkiye olduğunu yazdı.

AKP'nin Suriye'deki silahlı çetelere yönelik silah desteğinin artarak sürdüğüne ilişkin hergün yeni haberler çıkmaya devam ediyor. Stockholm Uluslararası Barış Araştırmaları Enstitüsü'nden Hugh Griffiths yaptığı açıklamada 3500 ton kadar askeri techizatın Türkiye üzerinden Suriye'te gönderildiğini belirtti.

Esenboğa'da silah trafiği

Ankara Esenboğa Havalimanı'ndaki Katar, Suudi Arabistan ve Ürdün askeri kargo uçaklarına dikkat çeken gazete CIA'in silah trafiğini Türkiye ile organize ederek denetlediğini yazdı.

Ayrıca NYT, CIA'in Hırvatistan üzerinden Arap ülkelerine silah sağladığını da haberinde belirtti.

3 bin 500 ton askeri techizat

Stockholm Uluslararası Barış Araştırmaları Enstitüsü'nden Hugh Griffiths yaptığı açıklamada 3500 ton kadar askeri techizatın Türkiye üzerinden Suriye'te gönderildiğini belirtti. Griffiths, 'yapılan uçuşların yoğunluğu, bunun iyi planlanmış ve koordine edilmiş bir operasyon olduğunu gösteriyor' ifadelerini kullandı.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com