Muharrem İnce AKP'li vekile meydan okudu!

Muharrem İnce AKP'li vekile meydan okudu!
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce AKP'li vekillere "Eğer yüreğiniz yetiyorsa..." diye başlayan cümleyle meydan okudu. İnce AKP'ye öyle bir teklifte bulundu ki...
Dün Meclis Genel Kurulu'nda 'Rahşan Affı' tartışması yaşandı. CHP grup Başkanvekili Muharrem İnce AKP'lilere CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile Erdoğan'ın dokunulmazlıklarını kaldırma teklifinde bulundu. Muharrem İnce'ye cevap AKP Grup Başkanvekili Ahmet Aydın'dan geldi. AKP Grup Başkanvekili, Muharrem İnce'nin teklifine olumlu cevap veremedi, ancak laf kalabalığı yapmakla yetindi.
 
Aydın aldığı söz hakkında şunları söyledi: "Ama hukuki bir soruşturmayı bahane ederek yargı, medya ve aynı zamanda sizin gibilerin işbirliği ile birlikte eğer siyaset dizayn edilmek isteniyorsa, eğer milli irade gasp edilmek isteniyorsa buna karşı bütün mücadeleyi vermek bizim hakkımızdır. Eğer mahkum olan birisi varsa sizin genel başkanınız. Rahşan affından istifade etti. Sizin yolsuzlukla ihraç ettiğiniz Sarıgül'ü, kendiniz ihraç ettiniz yolsuzluk münasebetiyle, geri getirip aday ettiniz. Bu millet Çankaya'nın yamyamlarını unutmadı"
 
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce de, "Sayın Genel Başkanımızın genel müdür iken sicil amiri olarak verdiği bir notla ilgili bir dava, yararlansa ne olur, yararlanmasa ne olur. Ama böyle bir şey olmadığını sen de biliyorsun. Asıl Rahşan affından yararlananın kim olduğunu anlatayım. Yararlanmadığını söylüyorum. Bir; Danıştay İkinci Dairesinde bir dava görüldü, Başbakan için verilen yargılama izni iptal edildi, Rahşan affından yararlanan bir erteleme yasasından söz ediliyor burada, bu kim? Bu kişinin adının baş harfleri R, T, E ile başlıyor mu? İki; 1989 yılında Beyoğlu Belediye Başkanı iken hakime hakaretten kaçan birisi var mı? Ceza aldı mı? Geçmişte Orman Kanununa muhalefetten 10 ay ceza alan kişinin baş harfleri nedir? Bak çamur atma. Gel, Kemal Kılıçdaroğlu'nun da Recep Tayyip Erdoğan'ın da dokunulmazlıklarını kaldıralım, var mısın, ben oy vereceğim, ben ikisine de oy vereceğim. Sen verebilir misin? Geçeceksin bu işleri" dedi.
 
Ahmet Aydın da, "sapla samanı karıştırmayalım" diyerek İnce'ye laf attı.
 
YÜREĞİN YETİYORSA TELEVİZYONDA TARTIŞALIM
 
Muharrem İnce de, "Sayın Ahmet Aydın'a bir teklifim var. Kendisinin belirleyeceği televizyon kanalında Sayın Kılıçdaroğlu'nun da Sayın Başbakan'ın da dosyalarını tartışalım. Belgeleriyle, Ahmet Aydın'ın yüreği yeterse bir televizyon kanalında tartışalım" önerisinde bulundu. (BCE)
 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com