Muharrem İnce ateş püskürdü

Muharrem İnce ateş püskürdü
AKP, tutuklu vekil sorununun çözümüne yanaşmadı. Üç muhalefet partisinin uzlaşmasına rağmen, başından bu yana olumlu sinyal vermeyen AKP, bu çözümsüzlüğünü iyice netleştirdi.

CHP Grup Başkanvekili Milletvekili Muharrem İnce NTV canlı yayınında AKP'nin tavrına sert eleştirilerde bulundu.

İşte İnce'nin değerlendirmesi:

"AKP bir taraftan yargı çözsün sorunu diyor. Ancak yargıya diğer taraftan talimat veriliyor. Hakimlerin savcıların yeri değişti. Mehmet Haberal, tutukluluğunun devamına karar veren hakimlerden tazminat kazandı. Başbakan hala "hata yaparken bana mı sordunuz?" diyor. Biz de diyoruz ki HSYK'ya sorduk ve onayı da aldık. Onay aldıktan sonra aday yaptık ve bu kişiler vekil seçildi.

Sayın Başbakan milletvekili olsun diye yasa değişikliği yapıldı. 8 vekil için mi yapılamıyor?

Diyoruz ki tamam yine yargılansınlar ama tutuksuz yargılansınlar. 69 bin oy alan Mustafa Balbay tutuklu. 18 bin 500 oyla milletvekili seçilen Erdoğan Başbakan!..

Burada önemli olan niyettir. Sayın çiçek BDP, MHP ve CHP temsilcileri ile yanyana geldi ve heralde nasıl olsa bu muhalefet uzlaşamaz diye düşündü. 3 parti uzlaştı ve bir teklifle geldiler. Sayın Çiçek bu teklifi AKP'ye götüreceğini söyledi. Cemil Çiçek evrak memurudur artık.

Bu ülkenin geldiği yer artık utanmaz demokrasidir. Seçilmişleri atanmışlara kul etmeyiz diyordu Başbakan. Sakıncalı kişiler yararlanacaksa bundan ondan yana bir kaygınız varsa çoğunluğunuz var. Kaldırırsınız dokunulmazlığını yargılarsınız. Burada amaç delilleri karartacak olmaları mı? 4 yıldır bu insanlar tutuklu. Hangi delilleri karartacaklar? Toplayamadınız mı delilleri?

12 Eylül'den sonra vetolu pek çok siyasetçi vardı biliyorsunuz. Bugünse Erdoğan'ın veto ettikleri var.

Daha başka öneriye de gerek olduğunu sanmıyorum. AKP kararını vermiş. Suyu bulandırdın diye kuzuyu yiyecek. Önemli olan AKP'nin niyetidir. Başbakan için Anayasa değiştirilmiştir.

Hizbullahçılara, naylon faturacılara, şikecilere, maliyecilere af çıkmıştır.

Bütün bunlarda kanun çıkarma yetkisini göre AKP bugün tutuklu milletvekillerini rehine olarak kullanmıştır.

Hakan Fidan'ın yargılanmaması için nasıl kişiye özel bir kanun çıkardıklarını da gördük."
(NSE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com