Muharrem İnce'' Erdoğandan izin almak zorunda değiliz''

Muharrem İnce'' Erdoğandan izin almak zorunda değiliz''
Bazı köşe yazarlarından sonra CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce de Cumhuriyet Bayramı törenlerinin iptal edilmesine tepki gösterdi.

İnce, Yalı Caddesi'ndeki irtibat bürosunda gazetecilere yaptığı açıklamada, Cumhuriyet Bayramı törenleri ve kutlamalarının iptal edilmesine tepki gösterdi.


"ERDOĞAN'DAN İZİN ALMAK ZORUNDA DEĞİLİZ"

Cumhuriyeti kutlamak için izin almak zorunda olmadıklarını dile getiren İnce, ''Geldiğimiz noktada artık AKP'nin takiye yapmadığını, cüretkar olduklarını görüyoruz. Biz Cumhuriyeti sevenler olarak Cumhuriyeti sevmeyenlerden izin almak zorunda değiliz. Biz bu Cumhuriyeti kutlamak için Tayyip Erdoğan'dan izin almak zorunda değiliz. Onun genelgesi onun olsun. Onun genelgesini filan tanımıyoruz biz. Onun memuru da değiliz, askeri de değiliz'' diye konuştu.

"CUMHURİYET DÜŞMANLIĞI YAPIYORLAR"

İnce, ''Cumhuriyet Bayramı'nın bir eğlence olmadığını'' ifade ederek, şöyle devam etti: ''Acılarımız üzerinden Cumhuriyet düşmanlığı yapıyorlar. Acılarımız üzerinden Cumhuriyetle hesaplaşmak istiyorlar. Resepsiyonu iptal ettiklerini anladık. Cumhuriyet Bayramı törenleri eğlence değildir. Cumhuriyet Bayramı'nın kutlanması bir düğün değildir. Başbakan, bakanının düğününe gidiyor, Cumhurbaşkanı bir gazetenin resepsiyonuna gidiyor. 3 tane düğüne gittiler bu arada. Şen şakrak, şamata düğün serbest, Cumhuriyet Bayramı yasak. Bunlar fırsatçıdır.''

"ŞEHİTLERİMİZİN GÜNÜDÜR BU"

Yalova'nın depremi yakından yaşamış bir kent olduğunu, Van'daki depremi de en iyi şekilde anladıklarını belirten İnce, şöyle konuştu: ''Biz Van'daki yaşamını yitiren kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yaralılara şifa, ailelere baş sağlığı diliyoruz. Bu acılar bizim içerimizdedir. Tam da şehitlerimizin günüdür bu. Bağımsızlığımızın, birliğimizin beraberliğimizin günüdür. Bu Cumhuriyeti kurmak için bu Cumhuriyeti korumak için verdik o şehitlerimizi. Şehitlerimiz bundan rahatsız olmaz, tam tersine şehitlerimizin günüdür bugün, onları anmak, bayramda coşkuyla sokaklarda, stadyumlarda olmak hepimizin görevidir. Ama gerçek yüzlerini ortaya koyduklarını milletimiz de görüyor, bunun da hesabını soracaktır.''

Muharrem İnce, daha sonra partililerle Yalova Halk Pazarı'nı gezerek bayrak dağıttı, pazar esnafı ve vatandaşların Cumhuriyet Bayramı'nı kutladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com