Muharrem İnce yine taşı gediğine oturttu!

Muharrem İnce yine taşı gediğine oturttu!
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce vatadaşa 'gavat' diyen valiye sert çıktı.
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce 10 Kasım törenlerinde halk tarafından proteto edilen, sonra da arabasından inip vatandaşların üzerine yürüyerek 'gavat' diyen Adana Valisi Hüseyin Ayni Çoş'a sert çıktı. 
 
"Ananı da al git’ diyen ‘lan’ diyen, ‘şimdi beni küfür ettireceksiniz’ diyen, ‘çağır şu sahtekârı bir dinle bakalım neymiş derdi’ diyen bir Başbakan’ın valisinin ‘o gavatı alın’ demesine şaşırmadık" diyen Veli İnce
 
İnce sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"İçişleri Bakanı ‘konuyu incelemesi için arkadaşlara talimat verdim’ diyor. Bakan neyi inceletecek? Valinin kavas mı, yoksa gavat mı dediğini inceletecek? Yoksa valinin muhatabı olan vatandaşın kavas olup olmadığını mı inceletecek?"
 
Eskişehir Valisi’nin gazeteci İsmail Saymaz’a yönelik sözlerini de hatırlatan İnce, "Oğlum İsmail’ diye başlayan ‘yerin altı da var unutma’ diye biten mektup yazılalı nerdeyse 40 gün oldu. Eskişehir Valisi hakkında derhal inceleme başlatan bu İçişleri Bakanı değil miydi? Ne oldu?" ifadelerini kulanarak sözlerini şöyle tamamladı:
 
"Adana Valisi bu gücü nereden alıyor? Başbakan ile Başbakan’a çok yakıştığını düşündüğüm Adana Valisi’nin yolları geçmişte kesişti mi? Adana Valisi geçmişte Başbakan’ı inceledi mi? Denetledi mi? Denetlediyse / incelediyse bugün Adana Valisi hakkında başlatıldığı söylenen inceleme hukuka uygun bir şekilde yerine getirilebilir mi?" (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com