Muharrem İnce'den Erdoğan'a büyük şok!

Muharrem İnce'den Erdoğan'a büyük şok!
Yerel Seçimler'den önce AKP'nin yolsuzluk dosyaları birbir ortya çıkarken, CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce Meclise taşıdı.
AKP-Cemaat savaşlarında Cemaatin AKP'nin yolsuzluk dosyalarını ne zaman ifşa edeceği merak edilirken, Taraf Gazetesi'nin Cemaate yakın muhabiri Mehmet Baransu'nun attığı twitler ile işaret ettiği, Sözcü Gazetesi'nin usta habercisi Uğur Dündar'ın kamuoyuna duyurduğu yolsuzluk dosyalarını CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Meclise taşıdı.
 
Başbakan Erdoğan'ın Siyasi Danışmanı AKP Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan'ın adının  karıştığı 60 milyonluk vurgunu CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce Başbakan Erdoğan'a sordu.
 
İnce'nin verdiği soru önergesinde şu ifadeler yer aldı: 
 
“Sağlık Bakanlığı’nın il sağlık müdürlükleri ile protokol yapabilirsiniz dediği 6 Ocak 2012 tarihinden 15 Nisan 2012 tarihine kadar sürede hangi il sağlık müdürlükleri bu firma ile hangi yerlere 112 yapılması için protokol yapılmıştır? 
 
Bu süre zarfında 112 yapılması için protokol yapılan yerlerin mülkiyeti kime aittir? Bu süre içinde yapılan 112’lerden Sağlık Bakanlığı’na teslim edilen ve şu anda faaliyet gösteren, personel görevlendirilen 112 istasyonu var mıdır? Var ise, bu istasyonlar hangi illerimizdedir? 
 
15 Nisan 2012 tarihinden sonra yani Sağlık Bakanlığı’nın il sağlık müdürlüklerine yazdığı yazı ile acil sağlık hizmetleri istasyon binalarının yapılmasına yönelik İl Sağlık Müdürlüklerince herhangi bir işlem tesis edilmesin yazısından sonra bu yazıya rağmen il sağlık müdürlükleri ile Ferşat Grup arasında protokol yapıldığı doğru mudur? Bu protokol hangi il sağlık müdürlüklerince yapılmıştır? 15 Nisan 2012 tarihinden sonra yapılan protokollerle yapımına başlanan 112 İstasyonu sayısı kaçtır? Bunlardan kaçı Sağlık Bakanlığı’na teslim edilmiştir? 
 
Ferşat Grup tarafından keşfedilen yöntemle yapılan kaç 112 Acil Servis İstasyonu şu anda faaliyet göstermektedir? Antalya’da yaptırılan 112 Acil Servis İstasyonu’nun Antalya Valisi tarafından yapıldığı doğru mudur? 
 
Protokol yapılan müteahhitlerden alınan ve 112 İstasyonu başına 2.000 TL olan nakit teminat bedeli olarak alınan komisyonlar ve inşaat malzemesi tedarikçilerinden alınan paralarla birlikte 60 milyon TL’yi bulan bir vurgundan söz edilirken, olayın mağdurlarına randevu vermemenizin gerekçesi nedir? 
 
Ferşat Grup’un müteahhitlerden almış olduğu iddia edilen 60 milyon TL’nin Ferşat Grup’un resmi banka hesaplarına girdiği sabitken bu paraların nerden geldiği ve vergisinin ödenip ödenmediği Maliye Bakanlığı tarafından araştırılmış ve inceleme başlatılmış mıdır? 
 
Sağlık Bakanlığı tarafından bu konu ile ilgili olarak bir soruşturma başlatılmış mıdır?” (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com