Muharrem İnceden Erdoğan'a kapak açıklamalar

Muharrem İnceden Erdoğan'a kapak açıklamalar
Başbakan Erdoğan’ın tencere, tava çalanlara ceza gelecek şeklindeki açıklamalarını CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce sert bir dille eleştirdi.

Başbakan’ın ortamı gerip, kin ve nefret söylemi ürettiğini belirten ince  en önemli sorunun bizzat kendisi  Başbakanın kendisi olduğunu vurguladı.
 
İnce’nin açıklaması şöyle ;
 
“BAŞBAKAN KİN VE NEFRET ÜRETİYOR”
 
“Mübarek Ramazan ayında, birliğe, dayanışmaya ve ortak akıla çağrı yapması gerekirken, kamu imkânlarıyla beslenmişlerin katkılarıyla hazırlanan sofralarda arzı endam etmekte, kin ve nefret saçmaktadır.
 
Gezi Parkı Eylemlerine destek amacıyla tencere tava çalarak protestolara katılanların, komşuları tarafından yargıya verilmesi çağrısında bulunuyor.
 
Görülüyor ki aklı, tutulmuş, kin ve nefretle zincirlenmiş olduğundan söylediğinin nelere yol açacağını, ne tür sonuçlar doğuracağını anlamaktan uzaktır. Aynı apartmanı ömürleri boyunca paylaşacak insanları birbirine düşman edecek olan bu sözler, inancım tamdır ki halkımız tarafından ciddiye alınmayacaktır.
 
“İÇ SAVAŞA DAVET EDİYOR”
 
Bu çağrı “%50 yi zor tutuyorum” söyleminin, zihniyetinin daha inceltilmiş bir versiyonudur ve iç savaşa davettir.
 
Uzun zamandır yaptığı bu tür konuşmalarla, bir tür zihin kirleticisi olduğunu da iyice kanıtlamıştır. Ayrıca yandaş medya üzerinden her eve sokulan bu konuşmaları artık bir tür gürültü kirliliği haline gelmiştir. Kendisine gürültü çıkarmaktan ceza verilmelidir!
 
Kendi yurttaşlarını, biri anayasal protesto hakkını kendisine karşı kullanıyor diye birbirine karşı konumlandırmak, Ortadoğu da örneklerine rastladığımız eli kanlı diktatörlerin siyaset anlayışıdır. Belli ki Tayyip Erdoğan Ortadoğu diktatörlerinden, emirlerinden, sultanlarından öğrenmeye devam ediyor.
 
“FİTNE ÇIKARMAK PEŞİNDE”
 
Halkın protesto hakkını hükümete tuzak olarak görmek, seçim sandığını bir başka tuzak olarak nitelemek demokrasiyle yönetilen bir ülkede ağıza alınacak sözler değildir.
 
Komşuyu komşuya düşürme, fitne çıkarmak peşinde olan Tayyip Erdoğan’ın yolsuzluklar, kayıt dışı ekonomi konusunda söylediklerinin ise bir gerçekliği yoktur.
 
Kendisine hiç değilse Ramazanda, iftar sofrasında konuştuğunu hatırlatmak isterim. Yalan ve yanlışlarla, demagojilerle ördüğün siyaseti bir yere kadar taşırsın. Gerçek eninde sonunda galip gelecektir.
 
Bu ülkede faiz lobisi varsa onun en has adamı Tayyip Erdoğan’dır. Madem faiz lobisine savaş açtın neden faizleri yükselttin diye sorarlar insana?
 
“VERGİ KAÇIRANLAR ONUN ÖZEL KORUMASINDA”
 
Bu ülkede yolsuzluklar Tayyip Erdoğan’ın iktidarında önceki dönemlerden çok daha fazladır ve özel Hükümet politikası olarak yürütülmektedir. Kendisinin kimlere ihale verilmesi gerektiği yönünde özel talimatları basına yansımıştır.
 
Bu ülkede kayıt dışı ekonomi kanunlarla korunmaktadır. Kayıt dışı ekonomiye karşı açılmış bir mücadele yoktur. Tersine kayıt dışında kalmayı özendirici düzenlemeler vardır.
 
Geçmişte vergi kaçıranlar, Tayyip Erdoğan iktidarında özel koruma altındadır.
 
Barış süreci denilen sürecin ise nedense PKK tehditleriyle yürüdüğü görülüyor. Başbakan halka açıklamalı. Kaç aşamalı ise bu süreç, hangi aşamalarda neler yapılacağını herkes bilmelidir.
 
Barışa evet, tehdide ve çözülmeye hayır!” (UGE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com