Muharrem İnceden hükümete Suriye eleştirisi!

Muharrem İnceden hükümete Suriye eleştirisi!
Yalova'da Merkez İlçe Teşkilatı Kongresi'ne katılan CHP Grup Başkanvekili ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce, hükümetin Suriye politikasını eleştirerek, "Oğlunun birine bedelli askerlik yaptırmış, diğerine çürük raporu almış adam bu memleketin evlatları

Yalova Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu'nda yapılan kongrede divan başkanlığına getirilen Muharrem İnce yaptığı konuşmada, 9 yıldan bu yana Türkiye'nin kötü yönetildiğini ileri sürdü. 9 yıllık AKP iktidarında görkemli iftar sofraları, 'Badem bıyıklı', sünnete uygun bıyıklı bürokratların arttığını öne süren İnce, "Gösterişli camilerimiz var artık. Pahalı giysili devleti yönetenler var. İçkisiz kebapçılar çoğaldı. Güzel mahkeme binalarımız var. İçinde adalet var mı tartışılır tabi. Bütün bunlar doğru da artık bu ülkede 2002'ye göre kul hakkı daha mı az yeniyor? Adalet artık daha iyi mi sağlanıyor? Yetimler daha iyi mi korunuyor?" dedi.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN!

Konuşmasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştiren İnce şöyle devam etti:

"Türkiye'de tek adam diktatörlüğünün faşizmin iliklerine kadar gösterdiği birkaç şey anlatayım size. Bu ülkede kaç çocuk yapacağımıza kim karar veriyor? Başbakan. Sigara içip, içmeyeceğimize kim karar veriyor? Başbakan. 3'üncü boğaz köprüsünün nereden geçip geçmeyeceğine kim karar veriyor? Başbakan. Meclis başkanının görevinin ne olduğuna kim karar veriyor? Başbakan. Cumhurbaşkanı'nın görevinin kaç yıl olduğuna kim karar veriyor? Başbakan. Kimin vali, kimin müsteşar olacağına Başbakan karar veriyor."

Türkiye ile Suriye arasındaki gerilim hakkında da görüşlerini anlatan İnce, "Daha düne kadar Suriye ile ortak Bakanlar Kurulu toplantısı yapıldığını anlatırken, "Schengen değil Şamgen" denildiğini kaydederek, "Gaziantep'te Suriye sınırımızda olan diğer illerimizde 10'larca, 100'lerce Türk-Suriyeli işadamları ortak şirketler kurdu. Dostumuz Esad idi. Esad gitti Esed geldi. TRT'nin yalakalığını, yağcılığını görüyor musunuz? Esad demiyor artık. Yani halka şunu işlemeye çalışıyorlar Esad başka birisiydi, o gitti bu Esed" dedi.

İnce, Türkiye ve Suriye'nin savaşın eşiğinde olduğunu savunarak, şöyle devam etti:

Emperyalistlerle, egemen güçlerle AKP iktidarının pazarlığı şudur: dediler ki egemen güçler Tayip Erdoğan'a; "Biz Libya'yı yıkacağız bize yardımcı olacaksın. Tunus'u, Mısır'ı, Irak'ı, Suriye'yi İran'ı sırayla halledeceğiz. Sen de bize yardımcı olacaksın. Tayyip Bey de dedi ki: "Baş üstüne. Ama ben ne alacağım karşılığında" dedi. Ona da dediler ki: "Sen de laik Türkiye Cumhuriyeti yıkacaksın. Yargıyı, silahlı kuvvetleri, sosyal devleti yıkacaksın. Cumhuriyetle hesaplaşacaksın" dediler. O da dedi ki: "Süper. Siz isterseniz dünyayı yakın, yıkın ben yeter ki laik Cumhuriyeti yıkayım bu bana yeter."

İDO'YA TARİFE ELEŞTİRİSİ

İstanbul Deniz Otobüsleri İşletmesi'nin (İDO) fiyat tarifelerini de eleştiren İnce, "İDO'da yapılan düpedüz eşkıyalıktır. Böyle bir soygun düzeni olamaz. Parayı fazla verenlerin kuyruğu ayrı, parayı az verenlerin kuyruğu ayrı. Bu ne şerefsizliktir. Böyle bir şey olamaz. Bu muz cumhuriyetlerinde bile olamaz. Bu İDO'ya binip de AKP'ye oy verenin aklına şaşarım ben. Eşkıya dağda değildir. Eşkıya İDO'dadır, eşkıya meclistedir, eşkıya her yerdedir artık" dedi. (BRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com