Muhasebeciler İftarda Biraraya Geldi

Muhasebeciler İftarda Biraraya Geldi
Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler (SMMM) Odası tarafından düzenlenen iftar programı meslek mensuplarını bir araya getirdi

Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler (SMMM) Odası tarafından düzenlenen iftar programı meslek mensuplarını bir araya getirdi.
Diltaş Eğitim Tesislerinde düzenlenen geleneksel iftar programına AK Parti Konya Milletvekili Hüseyin Üzülmez, İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvi, TÜRMOB Genel Sekreteri Yücel Akdemir, Konya SMMM Odası Başkanı İsmail Turan, yönetim kurulu üyeleri ve meslek mensupları katıldı.
İftar programında konuşan Konya SMMM Odası Başkanı İsmail Turan, geçen yıl Somali'ye yapılan yardımların bu yılda Arakan Müslümanları içinde yapılmasını isteyerek, meslek mensuplarına çağrıda bulundu. Meslek mensuplarının sorumluluklarının giderek çoğaldığını belirten Turan, mesleki birlik ve beraberliğin bağımsız denetim yetkisiyle ilgili düzenlemede açıkça görüldüğünü söyledi. Turan, “Gösterdiğimiz kenetlenme ve yoğun çalışmalarımız ile bağımsız denetim kapsamı içerisinde yer alıyoruz. Oda olarak bu süreçte de girişimlerimizi en üst seviyede sürdürdük. Bağımsız denetim yetkisinin bizlere de verilmesi gerektiğini her ortamda dile getirdik. Gerek milletvekillerimize ve siyasilere, gerekse diğer kamu kurumlarına sesimizi en iyi şekilde duyurduk. Meslek camiası olarak yaptığımız bu girişimlerin sonucunu da en iyi şekilde aldığımızı düşünüyorum. TÜRMOB öncülüğünde düzenleyeceğimiz Bağımsız Denetim Eğitimlerinin yeterli olduğunu Kamu Gözetim Kurumuna odamız tarafından bildirilmiştir. Yalnız illaki Sakarya Üniversitesi gibi akredite olmuş yerlerden eğitim alınacaksa bu eğitimlerin Türkiye’nin büyük şehirlerinden Konyamızda da verilmesi için gerekli girişimlerde bulunduk. Ayrıca Bağımsız denetim eğitimleri kurs ücretinin de oldukça yüksek olduğu Kamu Gözetim Kurumuna bildirilmiştir” dedi.
Konya SMMM Odası olarak meslek camiasında ayrıştırıcı değil birleştirici bir rol oynadıklarının kaydeden Turan, göreve geldikleri günden bu yana 50’nin üzerinde mesleki eğitim ve sosyal faaliyeti başarıyla tamamladıklarını sözlerine ekledi.
AK Parti Konya Milletvekili Hüseyin Üzülmez ise konuşmasında, ülkenin birlik ve beraberliğinin korunması için terörle mücadele de şehitler verildiğini, Suriye'de de insanlık katliamı yaşandığını belirterek, yaşanan olayları kınadı.

Kaynak: İHA

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com