“Muhatap bulamıyoruz”

“Muhatap bulamıyoruz”
Kütahya'nın Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, kamuoyunun Ada Stadı konusunda sürekli yanlış bilgilendirildiğini ileri sürdü.

Kütahya'nın Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, kamuoyunun Ada Stadı konusunda sürekli yanlış bilgilendirildiğini ileri sürdü.
Stadın kamulaştırma ile ilgili sorunlarla karşı karşıya olduğu için tamamlanamadığı söylentilerinin çıktığını belirten Güler, “Stadın bulunduğu alanda kamulaştırma ile ilgili herhangi bir problem yok. Kamulaştırma bitti. O bölgede yer alan vatandaşlardan bir tanesinin itirazı var. Kendi mülkiyeti ile ilgili olan bölümde, diğer vatandaşlarımızın tamamının rızası alındı. Bu vatandaşın itirazı da stadın yapılmasını geciktirici bir durum değil” dedi.
Stat konusunda yer meselesinden daha ziyade stadın hangi proje ile yapılacağı ve nasıl yapılacağı konusunun üzerine ağırlık verilmesi gerektiğini ifade eden Güler, “Ama gerek sizin programınızda gerekse Tavşanlı kamuoyunda o gün bugündür özellikle anlatılan ve üzerinde durulan konulardan bir tanesi stat ne zaman bitecek mevzusu oldu. Ben bu sezonun sonuna kadar stat bitmez diye ısrarla söylememe rağmen kimse beni kaale almadı. Dedim ki madem maçlar Kütahya'da oynanıyor sezon sonuna kadar seyirciler feragat etti. Gelin şu stadı mevcut yapılan tamiratlarla birlikte, karşı tribünlerin bulunduğu alan ile birlikte değerlendirelim. Ancak bu lafıma zaten kimse kulak asmadı. Aynı şeyleri yine söylüyorum. 1. bölümün mimari projeleri hazırlanırken karşı tarafın mimari projeleri de hazırlansaydı bugün projeyle vakit kaybetmezdik. Kamulaştırmasını geçen sene lig sezonunun 6 ve 7. haftasında başlamıştık. İşlemler biteli tam 4,5 ay oldu hala orada stadın devri ile ilgili bizim karşımızda muhatap yok. Tapuları devredeceğimiz adam bulamıyoruz. Muhatap İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü. Onu Tavşanlı'da temsil eden makamı kimse odur muhatap. Onlara da emir verecek olan kişiler belli zaten” ifadelerini kullandı.
“Şimdi kamuoyu sürekli yanlış bilgilendiriliyor” diyen Güler sözlerini şöyle sürdürdü: “Denilen olay şu, stadın kamulaştırması bitti mi, bitmedi? Kamulaştırma bitti… Bir tane vatandaşın itirazının bulunması mevcut sahada stadın yapımını geciktiren bir durum değil. Kaldı ki mevcut alanın şu anda 8 sıra tribün yaptığın zaman orda ortalama 2 bin kişiye kamulaştırmaya gerek kalmaksızın zaten yer yapabiliyorsunuz. Arka taraftaki ilave alanlar için yer lazım dediler bize zamanında. Biz onların çalışmalarına başladık. Tavşanlı Belediyesi her zaman günah keçisi oldu. Ben de aman ortalık karışmasın, ikilik olduğu belli olmasın düşüncesiyle sürekli sesimi çıkarmadım. Ama Tavşanlı Belediyesi her zaman Linyit'in yanında olmuştur, olmaya da devam edecektir.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com