"Mühendislerin Düşüncelerine Müdahale Etmeyin"

"Mühendislerin Düşüncelerine Müdahale Etmeyin"
Yenilikçi Demokrat Mühendisler Platformu (YDM) üyelerini iftar yemeğinde buluşturdu. Bir otelde gerçekleşen Yenilikçi Demokrat Mühendisler Platformu'nun iftar yemeğine yaklaşık olarak 250 üye ve çok sayıda basın mensubunun katıldığı belirtildi. İftar ye

Yenilikçi Demokrat Mühendisler Platformu (YDM) üyelerini iftar yemeğinde buluşturdu. Bir otelde gerçekleşen Yenilikçi Demokrat Mühendisler Platformu'nun iftar yemeğine yaklaşık olarak 250 üye ve çok sayıda basın mensubunun katıldığı belirtildi. İftar yemeğinde konuşan YDM Başkanı İlker Demirgöz, odalarına kayıtlı bazı Mühendis Odalarının Oda yönetimine danışmadan referandumda 'hayır' oyu kullancaklarını söylemelerinin yanlış bir davranış olduğunu vurguladı.

İftar yemeğinide konuşan Yenilikçi Demokrat Mühendisler Platformu Başkanı İlker Demirgöz, katılımcı üyelere teşekkür ederek ve organizasyonların önemine değinerek gelecek adına ümitlerinin umudunun arttığını söyledi.
Günümüzde ençok insanlar arasında birlik ve beraberliğin gelişmesi gerekitiğini vurgulayan Demirgöz konuşmasında şunları kaydetti:
'Çağımızda en çok ihtiyacımız olan birlik ve beraberliğin sağlanması adına bu iftar yemeği önem arz ediyor. Burada olan sevgi, saygı ve kardeşlik duygularının tüm ülkeye yayılmasını temenni ediyoruz. Ülkelerin gelişmesinde mühendislerin rolü azımsanmayacak kadar çoktur. Ama günümüzde mühendislere ve mühendislik mesleğine yeterince önem verilmemektedir. Mühendislerin haklarını savunmak için kurulan odalar ve STK'lar maalesef kısır çekişmelerin içine çekilmekte, siyasete girmekte ve üyelerinin kamplaşmalarına sebep olmaktadır. Daha geçen hafta yaşanan olay da ibretliktir. Bizler Makine Mühendisleri Odasının, referandumda hayır oyu kullanacağız şeklindeki tutumunu kesinlikle tasvip etmiyoruz. Bizler YDM olarak üç arkadaşımız yönetimde olmamıza rağmen, bizimle görüşülmeden alınan bu kararı sanki yönetim kararı gibi sunmalarına ve mühendislerin akıllarına ipotek koymalarına izin vermeyeceğiz. Bunu burada açıkça ifade etmek istiyorum.'
Diğer illerin de bu platformun çalışmalarından etkilendiğini ve kendileri için örnek olarak benimsediklerini vurgulayan Demirgöz, katılımcılarla yeni organizasyonlarda buluşma temennisiyle konuşmasını bitirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com