Mühimmat deposunda patlama

Mühimmat deposunda patlama
Makine Kimya Endüstri Kurumuna ait mühimmat deposunda patlama oldu.

Kırıkkale’nin Hasandede beldesinde bulunan Makine Kimya Endüstrisi’ne (MKE) ait mühimmat deposunda akşam saatlerinde henüz bilinmeyen bir nedenle patlama meydana geldi. Patlamayla ilgili bir açıklama yapan Başbakan Yardımcısı ve AKP Kırıkkale Milletvekili Beşir Atalay can kaybı olmadığını açıkladı.

Patlama nedeniyle çevredeki binaların camları kırılırken, bazı vatandaşların hafif şekilde yaralandığı bildirildi. Patlamanın meydana geldiği bölgedeki ormanlık alanda yangın başladı. İtfaiye ekipleri yangına müdahale ederken Ankara’dan da yangına müdahale için itfaiye ve kurtarma ekibi gönderildi. Yangın gece geç saatlerde kontrol altına alındı.

Bu arada patlama sonrası kendilerinden haber alınamayan 5 kişiye de ulaşıldı. Hasandede Belediye Başkanı, bölgede tedbir amaçlı olarak bazı yerleşim yerlerinin boşaltıldığını söyledi.

YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI

Patlamadan sonra çıkan yangına müdahale gece geç saatlere kadar sürdü. Gece olması nedeniyle havadan söndürme çalışmaları yapılamazken yangın geceyarısından sonra kontrol altına alındı. Alevler nedeniyle Ankara-Kayseri Karayolu da bir süre ulaşıma kapatıldı.

ATALAY: CAN KAYBI YOK

Kırıkkale’de meydana gelen patlamanın ardından televizyon yayınına katılan Başbakan Yardımcısı ve Kırıkkale Milletvekili Beşir Atalay, patlamada can kaybı yaşanmadığını belirterek şunları söyledi:

“Bütün mesele yangının çabuk söndürülmesi. Akşam olduğu için helikopter kullanılamıyor. Kırıkkale silah sanayinin yoğun olduğu bir bölge. Daha önce de silah ve mühimmat depolarında patlamalar oldu. Şükür bugünkü hafif bir şey. Can kaybı olmaması üzüntümüzü hafifletiyor. Bana verilen bilgi ışığında söylüyorum. Önce bozkırda yangın çıktı da o mu patlamayı meydana getirdi yoksa önce patlama oldu da sonra mı yangın çıktı, o bile henüz belli değil. Fabrika yetkilileri depoda çok az sayıda mühimmat olduğunu söyledi. Can kaybımız yok. Şimdi yangının söndürülmesini bekliyoruz. Çevre illerden itfaiye ekipleri de bölgede görev yapıyor”(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com