Muhsin Kehya da serbest

Muhsin Kehya da serbest
12 Eylül 1980 askeri darbesi öncesinde Adana Emniyet Müdürü Cevat Yurdakul ile dönemin CHP Kayseri ve Antalya il başkanlarının öldürülmesi olaylarından ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırılan Muhsin Kehya, 3’üncü Yargı Paketi kapsamında hakkı
Ankara 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nin tahliye kararının Elbistan Cezaevi’ne ulaşmasının ardından, işlemleri tamamlanan Muhsin Kehya, saat 18.15 sıralarında serbest kaldı. Muhsin Kehya’yı cezaevi önünde MHP Elbistan İlçe Başkanı Ali Demir, dayısı Naci Çeşme, ağabeyi Tahsin Kehya ile yakın akrabalarının da aralarında olduğu yaklaşık 30 kişi alkışlarla karşıladı.

Cezaevi önünde bekleyen polis ekibi, Muhsin Kehya’yı askerliği yapmadığı için polis otomobiline bindirip, Elbistan Askerlik Şubesi’ne götürdü. Hükümlü olduğu için askerlik yapmayan Kehya için burada işlem yapıldı.
 
33 YIL SONRA SERBEST
 
Askerlik şubesindenden dayısı Naci Çeşme, ağabeyi Tahsin Kehya ve yakın akrabalarıyla birlikte ayrılan Muhsin Kehya, gazetecilerin sorularını yanıtsız bıraktı. Kehya, cezaevi çıkışında kendisini karşılamaya gelenler arasında yer alan MHP Elbistan İlçe Başkanı Ali Demir’i makamında ziyaret etti. Basın kapalı gerçekleştirilen ziyaret öncesi Kehya’nın dayısı Naci Ceşme "Partiye bir çay içmek için uğruyoruz. Elazığ’a gideceğiz" dedi.
 
"BİZİ DESTEKLEYEN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM"
 
Daha sonra basına konuşan Kehya, “Bu süreçte emeği geçen, başta Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç Bey'e, Ak Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ Bey'e ve avukatlarıma teşekkürlerimi iletiyorum” düşüncelerini aktardı.
 
MHP'li milletvekillerine de parti olarak bu süreçte verdikleri destekten dolayı teşekkür eden Kehya, “12 Eylül referandumunda 'evet' oyu vererek bizi destekleyen herkese teşekkür ediyorum. Özellikle bağımsız ülkücü kardeşlerime teşekkür ediyorum. Tahliye olduğum için biraz heyecanlıyım. Duygularımı pek açıklayamıyorum” dedi.
 
Kehya, tahliye sonrasında yapmak istediklerine ilişkin soru üzerine ise “Şu an geleceğe dair bir projem yok. 'Şunu yaparım, bunu yaparım' desem yalan olur. Onu zaman gösterecek” diye konuştu. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com