Muhsin Yazıcıoğlu'nun Eşi Meclise!

Muhsin Yazıcıoğlu'nun Eşi Meclise!
Başbakan Erdoğan, 2011 seçimlerinde türbanlı aday gösterebileceklerini açıkladı..

Adaylar arasında Sümeyye Erdoğan'ın yanı sıra, parti kurucuları, bir MKYK üyesi ve 4 kadın kolları il başkanı da var. Sürpriz ise Muhsin Yazıcıoğlu'nun eşi...

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 2011 seçimlerinde partisinin türbanlı milletvekili adayı gösterebileceği yönündeki açıklaması sonrası ''Muhtemel aday adayları'' da ortaya çıktı. AKP'nin 2011 seçimlerinde 2 ya da 3 türbanlı adayı seçilebilecek yerlerden aday gösterebileceği belirtiliyor.

Bu isimler arasında Başbakan Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan ilk sırada yer alıyor. Erdoğan'ın bir sürpriz yaparak helikopter kazasında hayatını kaybeden BBP lider Muhsin Yazıcıoğlu'nun eşi Gülefer Yazıcıoğlu'nu da aday gösterebileceği belirtiliyor. Gülefer Yazıcıoğu aynı zamanda AKP milletvekili ve TBMM Başkanvekili Nevzat Pakdil'in de kardeşi…

KURUCU KADINLAR

Aday olması kuvvetli isimlerden birinin de Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf'ın kardeşi Sema Ramazanoğlu olduğu öğrenildi. Tıp Fakültesi mezunu olan iki dil bilen Ramazanoğlu, radyoloji ihtisasını İsviçre Bern Üniversitesinde yaptı. AKP kurucuları arasında yer aldı. Ramazanoğlu, Erdoğan'ın kadın sorunlarıyla ilgili danışmanlığını da yaptı.

Aday listelerine girme şansı bulunan bir başka ismin de parti kurucularından avukat Serap Yahşi Yaşar olduğu bildirildi. Fransa'da çocuk hakları ve mülteciler konusunda araştırmalar yapan Yaşar, Strasbourg Science Human ve Nancy Üniversitesinde de eğitim gördü. SBF mezunu parti kurucusu ve Sosyal İşler Başkan yardımcısı Fatma Bostan ile parti kurucularından yazar Ayşe Böhürler ve özel şirket yöneticisi Mutlu Kütüklüoğlu da adaylar arasında sayıklıyor.

4 KADIN BAŞKAN
AKP'de aday olarak gösterilme ihtimali bulunan türbanlı 4 kadın arasında Samsun, Giresun, Van ve Diyarbakır Kadın Kolları il Başkanları da yer alıyor. Samsun Kadın kolları il başkanı avukat Zeynep Gürbüz, Giresun Kadın Kolları il Başkanı avukat Behice Çavuşoğlu, Van Kadın kolları il başkanı avukat Nahide Hakan ve Diyarbakır Kadın Kolları il Başkanı eczacı Serpil Bakır'ın da listelerde yer alma ihtimali bulunuyor.

YASALARDA ENGEL YOK
Anayasa ve TBMM iç tüzüğünde milletvekillerinin başlarının açık olacağı şeklinde bir hüküm bulunmuyor. İç tüzükte sadece bayanların tayyör giyeceği yer alıyor. Daha önce Saadet Partisinden milletvekili seçilen türbanlı Merve Kavakçı, yemin edemeden TBMM Genel Kurulundan çıkarılmış ve ABD vatandaşlığına izinsiz geçtiği anlaşılınca da vatandaşlıktan çıkarılıp, milletvekilliği de düşmüştü.

Gazeteport


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com