Muhtaç öğrencilere şefkat eli

Muhtaç öğrencilere şefkat eli
Kütahya Sosyal Yardım ve Kültür Vakfı üyeleri, Sabuncupınar köyü İlköğretim Okulu'nda taşımalı eğitim gören köyün muhtaç öğrencilerine kışlık kaban, bot ve çanta yardımında bulundu.

Kütahya Sosyal Yardım ve Kültür Vakfı üyeleri, Sabuncupınar köyü İlköğretim Okulu'nda taşımalı eğitim gören köyün muhtaç öğrencilerine kışlık kaban, bot ve çanta yardımında bulundu.
Sosyal Yardım Kültür Vakfı Bayanlar Kurulu üyeleri, bu kez taşımalı eğitim yapılan ve 9 köyün çocuklarının okuduğu Sabuncupınar İlköğretim Okulu'ndaki muhtaç öğrencilere kışlık kaban, bot ve çanta yardımında bulundu. Kenar semtlerde oturan muhtaç vatandaşlara, okullardaki ihtiyaç içindeki öğrencilere giyecek- gıda gibi yardımlar dağıtan Vakıf üyeleri örnek ve yararlı çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor.İşsiz, hasta, sakat insanlarımıza, bir dilim ekmeğe, bir bardak süte hasret çocuklarımıza et, süt, temel gıda maddeleri, giyecek malzemeleri götüren vakıf üyeleri, okullardaki dar gelirli ve muhtaç öğrencilere de aynı destekleri yapıyor.
Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Tunçoğlu, 'Vakıf Yönetim Kurulu olarak Vakfın öz kaynakları ile muhtaçlara yaptığımız yardımlarla muhtaç insanımızın ve daha da önemlisi onların çocuklarına gıda, giyecek, temizlik malzemeleri yardımlarıyla insani vazifemizi yapıyoruz. 30 yıldan beri yüzlerce lise ve üniversite öğrencisine verdiğimiz karşılıksız burslarla onların meslek kazanmalarına katkı sağlıyoruz. Vakıf Bayanlar Kurulu'da kendi etkinlikleri ile kazandıkları paralarla örnek ve fedakarca çalışmalar yaparak takdir topluyorlar. Üyelerimiz muhterem hanımefendileri kutluyorum. Vakıf Bayanlar Kurulu Üyeleri sadece merkez değil köy okullarındaki çocuklarımızı da unutmuyorlar ve köylere kadar bizzat giderek yardımlarını ulaştırıyorlar. Vakıf Bayanlar Kurulu Başkanı Yıldız Güral, Başkan Yardımcısı Zeliha Tunçoğlu önderliğinde bu kez de taşımalı eğitimin yapıldığı Sabuncupınar İlköğretim Okuluna giderek 24 öğrencimize kışlık kaban, bot ve çanta yardımında bulundular' dedi.
Sabuncupınar İlköğretim Okulu yetkilileri okullarına kadar gelerek yaptıkları yardımlardan dolayı vakıf yöneticilerine teşekkür ettiler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com