Muhtar köyüne okuma odası kazandırdı

Muhtar köyüne okuma odası kazandırdı
Kütahya Simav’a bağlı Gölköy'de, devlet-millet işbirliği ile 55 bin liraya yaptırılan modern kıraathane muhtar İsmail Vurmaz'ın desteğiyle okuma odasına dönüştü.

55 bin liraya mal olan kıraathane ve okuma odasının 15 bin lirasını Kaymakamlık Köylere Hizmet Götürme Birliği'nden karşılandığına vurgu yapan Muhtar Vurmaz, “3 ay gibi kısa bir sürede tamamladığımız kıraathane ve okuma odamızın geri kalan parasını köy bütçesinden karşıladım. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Resmi açılışının 3 Aralık 2012 Pazartesi günü yapılacak olan Kıraathane ve okuma odasına parasını köy bütçesinden karşılamak suretiyle günlük yayınlanan gazete ve dergi desteği sağladığına dikkat çeken Muhtar Vurmaz, “Hemşerilerimin dergi ve kitap okuması hoşuma gidiyor. Karanlığa yaktığım ateşten dolayı teşekkür alıyorum. Bu da bana yetiyor” dedi.
Okuma odasının kitap ve dergi desteğine ihtiyacı bulunduğunu dile getiren Muhtar Vurmaz, “Karanlığa ışık yakmak isteyen herkesi kampanyamıza katılmaya davet ediyorum. Ellerinde bize yarayacak kitap, dergi veya çeşitli yayın organlarını köyümüze gönderirlerse seviniriz” diye konuştu.

Şimdiki kıraathane ve okuma odasının bulunduğu alanda eskiden köye ait derme çatma bir kıraathane bulunduğuna dikkat çeken Muhtar Vurmaz,” Vatandaşların talebi üzerine bu binayı yıktık. Yerine Kaymakamlığımız Köylere Hizmet Götürme Birliğimizden aldığımız destekle köy halkımızın da iş gücü desteğiyle üç ay gibi kısa bir sürede yenisi yaptık. Şimdi dışarıdan gelen bir misafirimiz olduğunda gönül rahatlığı ile kendilerini burada ağırlayabiliyoruz. Darısı diğer köylerimizin ve muhtar arkadaşlarımızın başına” şeklinde konuştu.

Muhtar Vurmaz desteklerinden dolayı Kaymakam Yüksel Ünal başta olmak üzere Özel İdare Müdürü Mustafa Turan, İl Genel Meclisi üyeleri ve iş gücü desteği sağlayan köy halkına teşekkür ettiklerini bildirdi. Kaymakamımız Yüksel Ünal’a katkılarından dolayı resmi açılış günü halkım adına plaket takdim edeceğini kaydetti.

Köy halkından İsa Körük, “Muhtarımıza teşekkür ediyorum. Her gün gelip günlük gazetemi okuyup yeni bir şeyler öğreniyorum” ifadelerini kullandı.

Köy halkından Bahattin Yılmaz, “Modern bir mekanda bir yandan hem çayımı yudumlarken diğer yandan da okumak suretiyle sürekli kendimi yenileme olanağı buluyorum. Vesile olanlardan Allah razı olsun” dedi. (VİK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com