Muhtardan Şok İddia!

Muhtardan Şok İddia!
-"40 GÜN ÖNCE ETİ GÜMÜŞ AŞ YETKİLİLERİ KÖYÜN ARAZİLERİNİ SATIN ALMAK İSTEDİ, RET CEVABI VERDİK. BU TEKLİFİN ÜZERİNDEN ÇOK GEÇMEDEN BU OLAYIN GERÇEKLEŞMESİ ŞÜPHE UYANDIRIYOR"

-'40 GÜN ÖNCE ETİ GÜMÜŞ AŞ YETKİLİLERİ KÖYÜN ARAZİLERİNİ SATIN ALMAK İSTEDİ, RET CEVABI VERDİK. BU TEKLİFİN ÜZERİNDEN ÇOK GEÇMEDEN BU OLAYIN GERÇEKLEŞMESİ ŞÜPHE UYANDIRIYOR'

Kütahya'nın Dulkadir köyünde siyanürlü suyu kullanan 7 kişinin zehirlenmesi ve onlarca hayvanın telef olmasının ardından ortaya şok bir iddia atıldı. Muhtar Selim İlhan, köy arazilerinin satılması için kendilerine 40 gün önce teklif geldiğini, buna olumsuz cevap vermelerinin ardından yaşanan olayın şüphe uyandırdığını söyledi.
Hayvanların telef olduğu, 7 kişinin zehirlendiği Dulkadir köyünde hayatın normale dönmesi için çalışmalar sürüyor. Köye 3'er tonluk 2 adet plastik su deposu kurularak buraya en yakındaki Aliköy beldesinden tankerlerle su taşınmaya başlandı. Vatandaşlar köy meydanında kurulan su depolarından ihtiyacını karşılarken, Kütahya Evliya Çelebi Devlet Hastanesi'nde yatan 7 kişinin tedavisi sürüyor. Zehirlenenlerin sağlık durumlarının iyi olduğu, Ankara'ya gönderilen kan numunelerinin sonuçlarının beklendiği öğrenildi.
Öte yandan, Dulkadir Köyü Muhtarı Selim İlhan'ın yaptığı açıklama kafaları karıştırdı. Siyanür Barajı çökmeden kısa süre önce fabrika yetkililerinin kendilerinden köyün arazisini satın almak istediğini, buna ret cevabı verdiklerini öne süren İlhan, 'Buna hayır cevabı verdikten sonra bu olay başımıza geldi. Bu durumdan şüpheleniyorum. Kasıtlı olarak vananın açıldığını düşünüyoruz. 7 vatandaşımız hastanede yatıyor. Ancak Eti Gümüş yetkilileri ziyaret etmedi. 'Geçmiş olsun' diyen olmadı' iddialarında bulundu.
Eti Gümüş Aş Genel Müdürü Ergün Kılıç ise vanayı kimin açtığını bilmediklerini ifade ederek, 'Ortada bir sabotaj var. Dulkadir köyüne giden bir su hattı var. Nasıl olmuşsa biri gitmiş, fabrikanın özelleştirilmesinden bu yana gerektiğinde Dulkadir köyüne su verilen ve iki aydır tamamen kapalı olan hattın vanasını açmış. O hatta bizim içme suyu hattımızın dışında, özelleştirmeden önce devletin yaptığı bir şebeke suyu var. O vanayı kim açmış bilmiyoruz. Oraya gönderdiğimiz bir içme suyu yok. Regülatör suyu ile bir bağlantımız yok. Depolar boş, hiçbir şekilde depoda su yok. Bunlar İl Sağlık Müdürlüğü tarafından tespit edildi. Durup dururken havuzdaki siyanürlü suyu vanayı açıp köye verir miyiz? Ne olduğunu araştırıyoruz' açıklamasını yaptı.
Kılıç, akla hayale gelmeyecek bir durum yaşandığını, bunun bir 'suikast' olduğunu kaydederek hem güvenlik güçleri hem de kendilerinin şüphelendikleri kişiler olduğunu dile getirmişti. Kaynak :İha

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com