Muhtarın pratik zekası

Muhtarın pratik zekası
Sarıgöl İlçesi’ne bağlı Çimentepe Köyü’nde yapılan Yıldırım-Tanrıverdi Ağıllı Çayı Köprüsü'nün açılışına Muhtarı Ali Yıldırım’ın, dev bayrağı asmak bulduğu pratik zekası damgasını vurdu.

Köprünün açılışı için davet edilen Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz, AKP  Manisa Milletvekilleri Hüseyin Tanrıverdi, Muzaffer Yurttaş, İl Genel Meclisi Başkanı Hayrullah Solmaz ile çok sayıda davetli törene katılmak için yola çıkmıştı. Açılış töreni için de hazırlıklar önceden başlatılmıştı.

Açılış için hiçbir eksiğin olmamasına özen gösteren Çimentepe Köyü Muhtarı Yıldırım, köprünün üzerine asılacak dev Türk Bayrağı'nı oraya nasıl çıkaracağını düşünmeye başladı. Muhtar Yıldırım, hemen bir araç çekicisi çağırdı. Oto kurtarma aracının hidrolik merdiveni açıldı. Bu merdivenden o yükseldiğe çıkıldı ve dev bayrak tören boyunca bu sayede dalgalandı.

Muhtar Yıldırım, "Törenin başlamasına dakikalar kalmıştı. Dev Türk Bayrağı için bir çare bulmam gerekiyordu.Aklıma oto kurtarma araçları geldi.Bir kurtarıcı çağırıp bayrağı oraya asmayı başardım" dedi. (VİK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com