Muhtarın Serası, Köy Sakinlerine 'Örnek' Oldu!

Muhtarın Serası, Köy Sakinlerine 'Örnek' Oldu!
Kütahya Simav'a bağlı Gökçeler Köyü Muhtarı İbrahim Paycu'nun kendi imkanlarıyla kurduğu soğuk serası köylüye örnek oldu..

Kütahya Simav'a bağlı Gökçeler Köyü Muhtarı İbrahim Paycu'nun kendi imkanlarıyla kurduğu soğuk serası köylüye örnek oldu.
2 bin 500 metrekarelik serasında domates, salatalık, biber ve fasulye yetiştiren muhtar, kendisine 'Burada seramı olur?' diyenleri yanılttı. Serayı köydeki vatandaşlara gezdiren ve bu işin yapılabileceğini kanıtlayan muhtar, vatandaşların takdirini topladı.
İlk etapta kendisini örnek alan üç vatandaşın sera oluşturarak ürün yetiştirmeye başladığını ifade eden örnek muhtar Paycu, “Serayı yaparken kimse bana inanmıyordu ama ben bu işi başarabileceğimi kanıtladım. Domates ve salatalık ağırlıklı olmak üzere fasulye ve biber yetiştiriyorum” dedi.
Ürünlerinin yüzde 100 doğal ve oldukça lezzetli olduğunu dile getiren Payçu, “ Ürünlerim pazarda yok satıyor. Vatandaş örnek muhtarın ürünleri diyerek kapışıyor. Köyüme ve çevreme örnek olduğum için çok mutluyum” şeklinde konuştu

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com