Muhtarlar Derneği Yönetimi, Ak Parti’Yi Ziyaret Etti

Muhtarlar Derneği Yönetimi, Ak Parti’Yi Ziyaret Etti
AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, AK Parti olarak istişare ve diyaloğa her zaman önem verdiklerini belirtti

MALATYA - AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, AK Parti olarak istişare ve diyaloğa her zaman önem verdiklerini belirtti.
Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Eren ve yönetim kurulu üyeleri, AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkçi’yi partide ziyaret ederek, seçimle tekrar başkanlığa getirilmesi nedeniyle 'hayırlı olsun' temennilerini ilettiler.
Ziyarette konuşan Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Eren, muhtarlar olarak aylık 400 TL aldıklarını dile getirerek, özlük haklarının arttırılması yönünde çalışmaların sürdürüldüğünü belirtti.
Malatya’da hasat dönemi yaklaşan kayısıda fazla rekolte nedeniyle, üreticilerin mağdur olmaması için gerekenin yapılmasını beklediklerini ifade eden Eren, "Temennimiz kayısının dünya piyasasında daha fazla satılıp, üreticinin alın terinin karşılığını almasıdır" diye konuştu.
Bülent Tüfenkçi de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. AK Parti olarak istişare ve diyaloğa her zaman önem verdiklerini dile getiren Tüfenkçi, "Malatya gelişen bir ilimiz. Gelişirken de bazı sıkıntıları beraberinde getiren bir ildir. Mesela trafik sorununun çözülmesi noktasında çalışmalar sürüyor. Büyüyen ve gelişen Malatya’yı özellikle il dışından gelenler daha iyi görüyor" ifadelerini kullandı.
Kuzey kuşak yolu ve yeni açılacak kuzey çevre yolu ile trafiğin rahatlatılacağını kaydeden Tüfenkçi, şöyle devam etti:
"Kuzey çevre yolu ile ilgili geçtiğimiz aylarda sayın başbakanımızla Ankara’da görüştük. Başbakanımız, Ulaştırma ve Çevre Şehircilik bakanlıkları yetkilileriyle görüşüp, kuzey çevre yolu konusunun sadece belediyelere bırakılmayacak kadar önemli olduğunu aktararak, konunun takipçisi olunmasını istedi."
Kayısının değerinin altında satılmaması için çalışmalar yapıldığını anlatan Tüfenkçi, "Kayısının askeriyeye, milli eğitime verilmesi noktasında çalışmalarımız sürüyor. Türk Hava Yolları’na geçen yıllar fındık dağıtıldığı ve kayısı da ikram edilmesi istenmişti. THY yetkilileri, fındığın tanıtım için ücretsiz THY’ye verildiğini belirttiler" dedi.

Kaynak: İHA

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com