Muhtarlara yönelik ikinci eğitim toplantısı yapıldı

Muhtarlara yönelik ikinci eğitim toplantısı yapıldı
Kütahya Valiliği İl Mahalli İdareler Müdürlüğü tarafından muhtarlara yönelik hazırlanan ''Muhtarlarımıza, Muhtarlar ile Birlikte Halkla İlişkileri Anlatıyoruz'' konulu proje kapsamında ikinci eğitim toplantısı yapıldı.
     Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Cantürk Caner, Belediye Kültür Sarayı'ndaki toplantıda, projenin amacının, muhtarların çevreleriyle olumlu ilişkiler kurmasını sağlamak, etkin ve verimli bir iletişim ortamı oluşturmak olduğunu bildirdi. 
     Muhtarlıkların halkla ilişkiler uygulamalarının uzun sürede getiri sağlayacak bir etkinlik olduğunu belirten Yrd. Doç. Dr. Caner, şunları kaydetti: 
     ''Çalışmaların bir amacı da kuruma uzun vadede olumlu bir kimlik kazandırmak ve bu kimliği devam ettirmektir. Olumlu bir kimlik ise muhtarlık kurumuna destek, güvenilirlik, çalışmalarında başarı getirmek demektir. Muhtarlarımızı ve halkı aydınlatmak, onlara kamudaki çalışmaları benimsetmek, muhtarlarımız ve halkta yönetime karşı olumlu davranışlar oluşturmak, muhtarlar ve halkın yönetimle olan ilişkilerinde işlerini kolaylaştırmak, kamunun kararların isabet derecesini artırmak için halktan bilgi almak, muhtarlarımız ve halk ile işbirliği sağlayarak hizmetleri daha çabuk ve kolay görünmesini sağlamak, muhtarlarımızın uygulama ve davranışlarında halkın istek, dilek, tavsiye, telkin ve şikayetlerinden yola çıkarak aksaklıkları gidermek, kamu yararlarına ilgili hususlara cevap vermeye çalışmak ve herkesin kişiliğine hürmet ederek sosyal sorumluluk duygusu oluşturmak hedeflenmiştir.'' 
     Proje kapsamında 513 köy muhtarı ve 310 mahalle muhtarı olmak üzere toplam 823 muhtara eğitim verileceği, Şaphane muhtarlarının eğitimlerinin 18 Eylül'de Simav Eynal Kaplıcaları'nda, Pazarlar, Simav, Domaniç, Tavşanlı muhtarlarının eğitimlerinin 27 Eylül'de Tavşanlı'daki Belediye Kültür Sarayı'nda, Aslanapa, Altıntaş, Dumlupınar muhtarlarının eğitimlerinin 2 Ekim'de Altıntaş'taki Belediye Kültür Salonu'nda, Çavdarhisar, Gediz muhtarlarının eğitimlerinin 12 Ekim'de Gediz Halk Eğitim Merkezi'nde, Emet, Hisarcık muhtarlarının eğitimlerinin de 22 Ekim'de Emet Belediye Düğün Salonu'nda gerçekleştirileceği belirtildi. 
 
 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com