Muhtarlar'a ziyaret

Muhtarlar'a ziyaret
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Halil Ünlütepe, Türkiye Muhtarlar Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Süleyman Akagündüz ziyaret etti.

 Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Halil Ünlütepe, Türkiye Muhtarlar Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Süleyman Akagündüz ziyaret etti.
Türkiye Muhtarlar Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Süleyman Akagündüz ve yönetim kurulu üyelerini dernek binasında ziyaret ederek sorunlarını dinleyen CHP Afyonkarahisar Milletvekili Halil Ünlütepe, dünyada sadece Türkiye'de seçimle göreve gelip de sağlık güvencesi olmayan tek kesimin muhtarlar olduğuna dile getirdi.
Ziyarette konuşan Ünlütepe, ' Dünya'nın her yerinde seçimle göreve gelen kişilerin sosyal güvencesinin tümünü devlet karşılar. Dünyada sadece Türkiye'de seçimle göreve gelip de sağlık güvencesi almayan tek devlet görevlileri muhtarlardır. Sosyal güvenceyle ilgili kanun gündeme geldiği muhtarların sigorta primini devletin ödemesi önerisini sunduk' dedi.
Muhtarların sorunlarını genel Başkanlarının gerekli yerlere bildireceğini aktaran Şube Başkanı Süleyman Akagündüz, kendilerini ziyaret eden Ünlütepe'den destek istedi. Akagündüz, 'Siz Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk kurulmuş partisinin milletvekilisiniz. Biz muhtarlar her partimiz için, mahallemiz, köylerimiz, kentlerimiz için bir köprüyüz. Mahallelerimizin, köylerimizin, beldelerimizin sorunlarını iktidar olsun, muhalefet olsun daima kucaklayan insanlarız. Sayın Genel Başkanımızın Türkiye Büyük Millet Meclisimize ve Bakanlarımıza sunacağı önerileri vardır. Bu önerilerimizde muhtarlarımızın sorunları hat safhadadır. Bir muhtarımız, mahallesindeki fakir vatandaşa çaba göstererek yeşil kart alabilmektedir. Ama muhtarlarımız maalesef kendisi için mühür basamamaktadır' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com