"Muhtarların boş seçim vaatlerine kanmayın"

Muhtarların boş seçim vaatlerine kanmayın
Türkiye Muhtarlar Federasyonu Genel Başkanı Özünal:

SAKARYA (AA) - Türkiye Muhtarlar Federasyonu Genel Başkanı Ramazan Özünal, "Muhtar adayı arkadaşlarımız, seçim arefesinde insanların kafasını çelmek için konuya vakıf olmadan uyduruk vaatler veriyor" dedi.

Özünal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yerel seçimlere 20 gün kala muhtar adaylarının ilginç vaatlerde bulunduğunu söyledi. 

Köy muhtarlarının tüzel kişiliği olduğunu ancak mahalle muhtarlarında bunun olmadığına dikkati çeken Özünal, "Köy muhtarı, 'şunu yaptıracağım' derse bir yerde inandırıcı olur ama mahalle muhtarlıklarında görülmemiş vaatleri veren insanlarımız, seçim arefesinde insanların kafasını çelmek için konuya vakıf olmadan uyduruk vaatler veriyor" diye konuştu. 

Özünal, mahalle muhtarlarının elinde yaptırım gücü olmadığını vurgulayarak, sadece devletle millet arasında köprü vazifesi gördüklerini anlattı.

Vatandaşların kendilerine gerçek manada hizmet verebilecek adaylar istediğini aktaran Özünal, "Böyle vaatleri veren insanlarımız, vatandaşımızı zannetmesin ki uyutuyor ya da kandırıyor. Vatandaşımız, her şeyi biliyor. Ben köprü yaptıracağım, şunu, bunu yaptıracağım' diyor. Neyle yaptıracaksın, yok öyle bir şey. Elindeki şartlarla bol vaatlerle bir yere varılmaz" şeklinde konuştu.

Özünal, sözlerini şöyle tamamladı: 

"Muhtarların herhangi bir yaptırım gücü yok. Vatandaşıyla ilgili sorun olduğunda ya belediyeye ya da karakola gidecek. Olay bu. Onun için muhtar adayı arkadaşlarımız lüzumsuz yere bol keseden vaatler vermesin. Öyle daha çok itibar kazanıp inandırıcı olurlar. Umut ediyorum ki önümüzdeki günlerde daha derli toplu işler olacak. 

Vatandaşımız ahbap çavuş ilişkilerinin dışına çıksın. Kendisine yakinen hizmet verecek, bilinçli, yalanı dolanı olmayan insanları tercih etsin. Hem ülkemizin hem de insanlarımızın buna ihtiyacı var."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com