Muhtarlıklardaki nüfus kayıtlarını kim çalıyor?

Muhtarlıklardaki nüfus kayıtlarını kim çalıyor?
Ankara’da bir süredir muhtarlık binaları soyuluyor. Hırsızlar sadece mahallede oturanların kayıtlarını alıyor. Tüm hırsızlıklarda yöntem aynı ve parmak izi de yok.

Ankara’da bir süredir devam eden ‘’Muhtarlık Soygunları’’ gizemini koruyor. Yasa değişikliği ile Yenimahalle ilçesinden alınıp Çankaya ilçesine bağlanan Çayyolu’ndaki, Ahmet Taner Kışlalı, Ümitköy ve Konutkent mahalle muhtarlıklarından sonra, bu kez de Batıkent İnönü Mahallesi muhtarlığı soyuldu. Hırsızlar, daha önceki olaylarda olduğu gibi sadece seçmen kayıtlarına ait evrakları çaldı.
 
Gazeteport’un haberine göre, MHP Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş de bu soygunları TBMM gündemine getirdi ve Başbakan Erdoğan tarafından yanıtlanması istemiyle  soru önergesi verdi. Türkeş ‘’ Hiçbir olayda parmak izi yok. Muhtarlıkların demirleri, demir makası kullanılarak kesiliyor. Yöntem aynı ve faillerinin de aynı kişiler veya organize bir örgüt olması muhtemel’’ dedi. Türkeş hırsızlıklar sonucu içinde vatandaş bilgileri bulunan resmi klasörlerin, bilgisayarların, yazıcıların ve muhtarlık resmi mühürlerinin çalındığını söyledi. 
 
Ankara’nın yanı sıra bazı illerde son dönemde sık sık muhtarlık soygunları yaşanıyor. Ankara Çayyolu bölgesinde Ahmet Taner Kışlalı, Ümit ve Konutkent ve Batıkent İnönü mahallesi ile Mamak’ta bulunan General Zeki Doğan, Ege ve Tuzluçayır mahallelerinin muhtarlıkları  soyuldu.
 
Osmaniye Raufbey mahallesi muhtarının işyerine 4. defa hırsızlık girişiminde bulunuldu. Antalya İli Manavgat İlçesi Yukarıhisar mahallesi muhtarlığı da soyuldu ve vatandaş bilgilerinin bulunduğu bilgisayar kasası çalındı. Konya İli Meram İlçesi Kalfalar mahallesi muhtarlığı da soyulup, 10 bin vatandaşın kimlik bilgilerinin olduğu bilgisayar çalındı. İzmir Urla muhtarlık binasından da bilgisayarlar çalındı. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com