"Muhteşem Yüzyıl yayından kaldırılacak"

"Muhteşem Yüzyıl yayından kaldırılacak"
Cüneyt Özdemir, zor durumda kalan Ferit Şahenk’in, “Muhteşem Yüzyıl” dizisinin yavaş yavaş yayından kaldıracağını iddia etti.

Radikal gazetesi yazarı Cüneyt Özdemir, Başbakan’ın eleştirdiği “Muhteşem Yüzyıl” dizisinin yayınlandığı kanalın patronu olan Ferit Şahenk’in de Erdoğan’dan fırça yemekten kurtulamadığını ve dizinin yavaş yavaş yayından kaldırılacağını söyledi.
 
Cüneyt Özdemir, Başbakan’ın yakında Şahenk’in yeni ortak olduğu Nusr-et’in mönüsüne de karışacağını iddia etti.
 
İşte Özdemir’in o yazısı:
 
“Ferit Şahenk son yıllarda iktidar ile zıt düşmemek için ne gerekiyorsa yaptı. Mesela Türkiye’nin en eski haber kanalındaki bütün tartışma ve haber programlarını kaldırmayı göze aldı. Yeni satın aldığı kanalda hükümeti rahatsız edebilecek Uğur Dündar gibi habercileri kanal pazarlığının dışında tuttu. Sonradan patlayan Behzat Ç. gibi muhalif dizilere halince çekidüzen verdirdi.
 
Başbakan’ı gördüğünde saygıyı eksik etmedi. Başbakan’ın saygıyla elini sıkması belki bu yüzden fazlasıyla göze battı. Hatta bu yüzden Taraf gazetesinde (bence) çok ağır eleştirilere bile konu oldu.
 
Gelin görün ki Türkiye’nin en başarılı işadamı olsa da, iyi bir aile reisi, vizyoner bir girişimci koltuğunda otursa da, Başbakan ile arası bozulmasın diye herkesten birkaç adım öne çıkmış gibi gözükse de Başbakan’ın fırçasını yemekten kurtulamadı.
 
Kabak Ferit Şahenk’in başına Muhteşem Yüzyıl dizisi ile patladı. Başbakan’ın tehditkâr sözlerinden anladığımız kadarıyla Ferit Şahenk’in bunca zamandır yaptığı her şey bir kez daha sınanmaya çekildi.
 
Bir işadamı için son derece sıkıntılı bir durum. Diziyi bitirse “Başbakan dedi, yaptı” diye adı çıkacak. Bitirmese Başbakan zaten ha taktı ha takacak...
 
Sonuçta geldiğimiz noktada işini gücünü doğru düzgün yapan, Başbakan ile iyi kötü bir saygı, sevgi ilişkisi olan bir işadamı bile kamuoyu önünde böylesine zor bir durumda bırakılabiliyor. Olayın bakın bir de bu yönü var. Varın bir de Başbakan’a birazcık muhalif işadamlarının durumunu düşünün. Muhtemelen önümüzdeki günlerde Muhteşem Yüzyıl yavaş yavaş Star ekranlarından terki diyar eyleyecek.
 
Bu gidişle günün birinde sıra Doğuş Grubu’nun yeni satın aldığı ünlü et lokantası Nusr-et’in mönüsündeki isimlere kadar gelecek. Ağzınızla kuş tutsanız...
 
Hünkâr beğenmeyecek!
 
Yargı harekete geçecek...” (CTE)

Yazının tamamı için tıklayın: http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalYazar&ArticleID=1109701&Yazar=CUNEYT-OZDEMIR&CategoryID=97

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fox TV’ye çirkin saldırı14 Ocak 2015 Çarşamba 12:55
 • Yandaş medya açık açık hedef gösterdi14 Ocak 2015 Çarşamba 12:45
 • Havuz yazarı konferanstan kovuldu13 Ocak 2015 Salı 13:24
 • Economist: Türk medyası için zor zamanlar09 Ocak 2015 Cuma 11:04
 • “AKP basını bitirdi“09 Ocak 2015 Cuma 10:26
 • "Bu ayıp, bu kan asla temizlenemeyecek"08 Ocak 2015 Perşembe 16:50
 • Atilla Taş'tan olay yaratan 'Yüce Divan' tweeti!06 Ocak 2015 Salı 11:11
 • Hülya Avşar'dan Sözcü'ye dava!25 Aralık 2014 Perşembe 10:49
 • Milliyet'te deprem, hangi isimlerin görevine son verildi?17 Aralık 2014 Çarşamba 11:27
 • Abdülkadir Selvi'nin kafası karıştı15 Aralık 2014 Pazartesi 10:54
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com