Müjdat Gezen'den çok konuşulacak açıklamalar

Müjdat Gezen'den çok konuşulacak açıklamalar
Ünlü tiyatrocu Müjdat Gezen Bursa'da katıldığı panelde çok konuşulacak yorumlarda bulundu.

Ergenekon, Atatürk, AKP, CHP gibi konularda dinleyicilerin sorularını yanıtlayan usta tiyatrocu Gezen, yine çok konuşulacak..

KAZANDIĞIM DAVANIN AYNISINI BAŞBAKAN AÇTI MAHKUM OLDUM

Uludağ Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Topluluğu'nun davetiyle
Prof. Dr. Mete Cengiz Kültür Merkezi'nde 'Siyaset ve Mizah' konulu panele katılan Müjdat Gezen, salonu tıklım tıklım dolduran öğrencilerin sorularını cevapladı. Daha çok iktidara yönelik eleştirilerle gündeme gelen Müjdat Gezen, bu konuda yaşadıklarını gençlerle paylaştı.

Konuşmasında Aziz Nesin'den alıntı yaptığı için hakkında dava açıldığını söyleyen Müjdat Gezen, '15 tane AKP'li milletvekili bana dava açtı 'Bize aptal dedi' diye. Ama davayı ben kazandım. Aynı davayı Başbakan bana açtı. Bu kez de o kazandı. Öyle, hukukta çifte standart falan yok. Direkt bir standart var. O da oraya çalışıyor' diye konuştu.

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN


PAŞA ZEKİ MÜREN DE SİLİVRİ'DE OLACAKTI
Daha sonra barkovizyondan bir televizyon kanalında yayınlanan haber programı görüntülerini gösteren ve insan manzaralarını yorumlayan Müjdat Gezen bir anısını da şu sözlerle anlattı: "Tiyatroda Ateşböceği Ercan ile birlikte bir gün oturuyoruz. Ercan, 'Ağlanacak halimize gülüyoruz' dedi.

Ben de bu kadar karamsar olmamasını, biraz beni güldürmesini istedim. Dedi ki, 'Zeki Müren'in verilmiş sadakası varmış. Erken öldü gitti, iyi oldu.' Ben de nedenini sordum. Ercan ise 'Hatırla! Kendisine sağlığında hep 'Paşam' derdik. Yaşasaydı o da Silivri'deydi' dedi."

MİZAH, MUHALEFETTEN ÇIKAR
Müjdat Gezen, bir öğrencinin, "Hükümeti eleştiriyorsunuz. Olumlu bir yönünü vurgulamıyorsunuz. 'Yandaş gazeteciler' derken siz de yandaş olmuyor musunuz?" sorusuna ise şu karşılığı verdi: "O benim işim değil. Onu zaten yandaş gazeteciler yeteri kadar yapıyorlar. Ben mizahçıyım. Osmanlı döneminde de methiyeciler ve yergiciler vardı. Methiyeciler senin dediğini yapar. 'Başbakanım, ne güzel çocuğunun gemicikleri var' der parayı alır giderdi. Yergiciler de Yedikule zindanlarında çürür giderdi. Mizah, muhalefetten çıkar. Ben hükümeti methetsem memnun olmazsınız. Mizah, tam bir karşı çıkıştır. Mizahın işlevi budur. CHP iktidar olursa ben yine aynı şeyi yapacağım. Benim en büyük özelliğim bağımsız olmam. Gücümü bağımsızlıktan alıyorum ve istediğimi rahatlıkla söylüyorum. O yüzden hiç kimsenin şeyi yemiyor bana dokunmaya."

EĞER DİNDAR DEĞİLSENİZ POTANSİYEL TİNERCİSİNİZ
Kendisinin hiçbir siyasi partiyle yakınlık kurmadığını, öyle bir anlayışa girmeyeceğini kaydeden Müjdat Gezen, gençlerin depolitize edildiğini söyledi. Gezen şöyle konuştu: "Zaten Tayyip Erdoğan'ın demokrasi anlayışı, 'Benim gibi düşünüyorsanız sizinle aynı fikirdeyim' şeklinde. Onu yapma, bunu yapma olmaz. Başbakan alternatif koydu, 'Tinerci mi olsunlar' dedi. Eğer dindar değilseniz, potansiyel tinercisiniz. Zaten halinizden de belli oluyor! Belediyecilik başka, koca bir ülkeyi idare etmek başka. Kasımpaşa'dan gel, orada iki laf söyle, bilmem ne. (SYE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com