Mültecilere cazip teklif

Mültecilere cazip teklif
Kanada Sınır Güvenliği Ajansı, gönüllü olarak ülkelerine geri dönmek isteyen mültecilere 2 bin Kanada Doları (3600 TL) teklif etmeye başladı.
Kanada Sınır Güvenliği Ajansı (CBSA) ve Uluslararası Göç Örgütü Kanada Temsilciliği, başlattıkları pilot programla, gönüllü olarak ülkelerine geri dönmek isteyen mültecilere 2 bin Kanada Doları (3600 TL) ve tek yön uçak bileti teklif etmeye başladı.
 
Toronto genelinde başlatılan pilot uygulama, göçmenlik mahkemelerinde görülen iltica davalarını kaybedenler ile bu aşamaya gelmemiş ama davasından gönüllü olarak vazgeçmek isteyen mültecileri kapsıyor. 
 
CBSA'nın internet sitesinden duyurulan program için mültecilerin ülkelerinde yeni bir hayata başlamalarına yardımcı olmanın amaçlandığı kaydedildi. 
 
20 Avrupa ülkesinde aynı uygulamanın olduğu belirtilen programın tanıtımında, İngiltere'nin iltica başvurusu reddedilenlere 6 bin dolar verdiği hatırlatıldı.
 
Öte yandan, ülkesinde ölüm tehlikesi olması nedeniyle Kanada'ya sığındığını beyan eden mültecilere 2 bin Kanada Doları ve uçak bileti teklif etmenin, onların bu fiyata ölüme razı olmalarını istemekle aynı anlama geldiği kaydedildi. 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com