Mülteciler'le polis çatıştı!

Mülteciler'le polis çatıştı!
İtalya'nın güneyinde Bari ve Crotone kentlerinde emniyet güçleri ile Kuzey Afrikalı mülteciler arasında çatışma çıktı...

Lampedusa Adası'na giden mülteci teknesinin deposunda 25 kaçak göçmenin havasızlıktan boğulmuş halde bulunması, olayları da beraberinde getirdi. Bari ve Crotone'deki mülteci merkezlerinde kalanlar, mültecilerin insanlık dışı muamele gördüğünü iddia edip, yasal sığınma talepleriyle ilgili işlemlerin de 'bilerek' geciktirildiğini öne sürüp eylem yaptı.

Çevre yolu ve tren istasyonlarında ulaşımın uzun süreli aksamasına neden olan eylemlerde göstericilerin polise taş ve şişe atması üzerine emniyet güçleri ile göstericiler arasında çatışma çıktı. İki bölgedeki olaylar sırasında toplam 30 kişi gözaltına alınırken, 60 kişinin de yaralandığı açıklandı. Bölgede durum normale döndü.

İtalyan Sahil Güvenlik ekipleri önceki gün Lampedusa açıklarında bir mülteci teknesinin deposunda havasızlıktan öldüğü sanılan 25 kişinin cesedini buldu. Olay hakkında soruşturma başlatılırken teknede bulunan diğer 271 mülteci, sahil güvenlik botlarıyla Lampedusa Adası'na çıkartılmıştı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com