Mümtaz'er Türköne Çark Etti

Mümtaz'er Türköne Çark Etti
Elmahaber.com'a siyasete girmeyeceğini vurgulayan Türköne, dümenini siyasete kırdı.

Mümtazer Türköne, temayül yoklamasında şok yaşamasına rağmen "siyaset" yapmakta kararlı. Zaman Gazetesi'ndeki yazarlık serüvenine bugün "Allah utandırmasın" deyip ara verdi.

TEMAYÜLDE ŞOK YAŞADI

İstanbul Milletvekili eşi Özlem Türköne'nin 12 Haziran seçimleri için adaylık başvurusunda bulunmamasının ardından aday olup olmayacağı merak konusu olan Türköne, Ankara 2. bölgedeki temayül yoklamasında hüsrana uğradı. Türköne'nin 221 oy olarak listenin 33. sırasında yer alabildiği öğrenildi.

ALLAH UTANDIRMASIN

Mümtazer Türköne, temayülde şoke eden sonuç alsada siyaset yapmakta ısrarlı. Bugün Zaman Gazetesi'ndeki köşesinde son kez yazdı. "Siyaset çağırıyor" deyip şu satırları not düştü:

"Siyasetin bu soylu çağrısına, ben de cevap vermeye karar verdim. Tarih, siyaset bilimcilerin başarısız siyasetçiler olduğuna dair örneklerle dolu. Görelim Mevlâm neyler? Sadece tarih yapılırken, tarihi yapanların yanında olmak, yükselen binanın mimarisine karınca kararınca katkıda bulunmak istiyorum.

Zaman Gazetesi'nde beş yıldan beri sürdürdüğüm yazarlığa ara veriyorum. Yazmak bir düşünme ve var olma biçimidir. Düşüncelerimle var olmamı gazeteme ve siz okurlarıma borçluyum. Artık fildişi kuleden çıkıp, taşın altına elimizi koyma vakti. Helâllik diliyorum. Allah utandırmasın."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com